VID Nodokļu un muitas policija par narkotiku kontrabandu aiztur Ieslodzījumu vietu pārvaldes apsargu


foto;plz.lv
Šī gada septembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsāka kriminālprocesu par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumā pret 1989. gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš strādā Ieslodzījumu vietu pārvaldē.

VAS „Latvijas pasts” Lidostas vēstuļu šķirošanas daļā kādā sūtījumā no Lielbritānijas š.g. septembrī tika konstatētas, iespējams, narkotiskās vielas –zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes masa un gaišas krāsas kristāliska viela. Tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta pirmajā daļā  paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. Izņemtajām vielām nozīmēja ķīmisko ekspertīzi, kas apstiprināja, ka pasta sūtījumā atradās marihuāna un amfetamīns.

Kriminālprocesa ietvaros speciālo izmeklēšanas darbību rezultātā tika aizturēta persona, kura pēc minētā pasta sūtījuma bija ieradusies kādā VAS “Latvijas Pasts” nodaļā.

Veicot kratīšanu aizturētās personas dzīvesvietā, tika izņemti vairāki iepakojumi, kuros, iespējams, atradās narkotiskās vielas, iesākta cigarete, kurā, iespējams, atradās apdegusi marihuāna, marihuānas smēķēšanas ierīce, paštaisīta pīpe un citi priekšmeti marihuānas sagatavošanai un lietošanai. Precīzs personas dzīvesvietā izņemto narkotisko vielu daudzums tiks noteikts ekspertīzē.

Persona ir atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 190.1 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm – par narkotisko vielu kontrabandas faktu. Aizdomās turētājai personai ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.  

VID atkārtoti informē: ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem. Tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

[1] Pēc Krimināllikuma 190.1 panta pirmajā daļā paredzētajām noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par iespējamām narkotiskām, psihotropām vielām vai prekursoriem un to pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai, kas veikta nelikumīgā veidā

 

Valsts ieņēmumu dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums