VID muitas amatpersonas atklāj 681 tūkstoti kontrabandas cigarešu kravas vilcienos


foto;VID
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, kravas vilcienos ik dienu atklāj kontrabandas cigaretes. Dažu dienu laikā izņemtas 681 220  gab. (34 061 paciņa jeb 3406 bloki) cigaretes, kas bija paslēptas skaidu un akmeņogļu kravās, kā arī vagonu konstrukcijās.

Vakar, šī gada 24.septembrī, Indras MKP muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, atklāja, ka vagonā zem akmeņoglēm ir noslēptas kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemti 480 000 gab. cigarešu “Premjer” un “Minsk” (2400 bloki, 24000 paciņas cigarešu).


foto;VID

Veicot cita no Baltkrievijas iebraukuša vilciena sastāva skenēto attēlu izvērtēšanu, Indras MKP muitas darbiniekiem radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar kravu – skaidas. Kontroles gaitā tika atklāts, ka skaidās ieraktas kastes ar cigaretēm. Tajās atradās 100 000 gab. cigarešu  “NZ” (500 bloki, 5000 paciņas cigarešu).


foto;VID

Šī gada 23.septembrī muitnieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonām Indras MKP atklāja, ka kontrabandas cigaretes tiek slēptas vagonu rāmju konstrukcijās un zem cisternām esošajās noliešanās lūkās. Slēptuvēs atradās iepakojumi ar "Minsk" un "NZ" marku cigaretēm, kuru kopējais daudzums bija 21 220 gab. (1061 paciņa).


foto;VID

Šī gada 22.septembrī kravas vilciena skenēšanas attēlu analīzes rezultātā Indras MKP muitas amatpersonai radās aizdomas par iespējamu nedeklarētu preču pārvietošanu kādā bunkura tipa vagonā. Veicot padziļināto fizisko kontroli un noņemot nodrošinājumus, vagonā tika atrasti polietilēnā plēvē ietīti iepakojumi ar cigaretēm "Premjer". Kopējais izņemtais cigarešu  daudzums – 60 000 gab. (3000 paciņas jeb 300 bloki).


foto;VID

Šī gada 20.septembrī sadarbībā ar VRS amatpersonām no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena fiziskās kontroles gaitā divos vagonos zem akmeņoglēm tika konstatēti iepakojumi ar cigaretēm. Kopumā tika izņemti 20 000 cigarešu (100 bloki jeb 1000 paciņas) “Premjer”.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem valstij nenomaksāto nodokļu apjoms par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 109 tūkstoši eiro.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Lietu materiāli tiks nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

 

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums