Valsts policija Kurzemē vienā diennaktī pieņem lēmumu par nošķiršanu un uzsāk kriminālprocesu par tiesas nolēmuma ...

Valsts policija Kurzemē vienā diennaktī pieņem lēmumu par nošķiršanu un uzsāk kriminālprocesu par tiesas nolēmuma nepildīšanu

Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils un Talsu iecirkņos saņemti izsaukumi uz dzīvesvietām – vienā gadījumā vīrietis draudēja sievai ar fizisku izrēķināšanos, savukārt otrā gadījumā pārkāpa tiesas nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Vakar amatpersonas Ventspilī pieņēma policijas lēmumu par nošķiršanu, savukārt Talsu iecirkņa amatpersonas uzsāka kriminālprocesu.

Vakar ap pulksten 17:20 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī saņemta informācija par to, ka Ventspilī, kādā īpašumā notiek ģimenes konflikts – vīrietis draud sievai ar fizisku izrēķināšanos. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vīrietis, būdams alkohola reibumā, bija agresīvs, lamājies un ar draudējis nodarīt sievai miesas bojājumus. Jāpiemin, ka vīrietis lamājās un draudēja sievai mazgadīgu bērnu klātbūtnē. Pat ierodoties policijas darbiniekiem, viņa agresijas izpausmes nemazinājās.

Uz vietas tika pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu – vīrietim aizliegts kontaktēties ar sievu un atrasties konkrētajā adresē. Jāatzīmē, ka šis jau ir trešais gadījums deviņu mēnešu laikā, kad minētais vīrietis tiek nošķirts no sievas. Savukārt šonakt ap pulksten 03:00 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka minētais vīrietis pārkāpj policijas lēmumu par nošķiršanu, laužoties pie sievietes durvīm. Saskaņā ar Administratīvā procesa likumu, par policijas lēmuma par nošķiršanu pārkāpšanu, pienākas sods. Ja administratīvais akts uzliek adresātam pienākumu izpildīt noteiktu darbību vai atturēties no noteiktas darbības un viņš šo pienākumu nepilda, adresātam var uzlikt piespiedu naudu.

Savukārt vakar Talsu pusē tika aizturēts vīrietis, kurš pārkāpa tiesas noteikto lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Tiesas lēmums tika pieņemts augustā sākumā, kurā tika noteikts, ka vīrietis nedrīkst tuvoties dzīvesvietai, kā arī kontaktēties ar sievu. Taču vakar ap pulksten 02:20 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka vīrietis šos abus nosacījumus ir pārkāpis, atrodoties pie sievietes dzīvesvietas, kā arī zvanot viņai. Vīrietis notikuma vietā tika aizturēts un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu. Par šādu noziegumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Atgādinām, ka policija uz vietas var pieņemt lēmumu par nošķišanu, savukārt tiesa – nolēmumu par pagaidu aizsardzību. Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam.

 

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 2627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums