Ventspils iecirknī četru mēnešu laikā reģistrētas 18 velosipēdu zādzības Valsts policija aicina rūpēties par velosipēdu


foto;Gorod.lv
Ventspils iecirknī četru mēnešu laikā reģistrētas 18 velosipēdu zādzības Valsts policija aicina rūpēties par velosipēdu drošību


Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī šā gada aktīvajā velosezonas laikā, proti, laika posmā no 1. aprīļa līdz 31. jūlijam reģistrētas 18 velosipēdu zādzības. Ventspils pilsētā izdarītas 16 velosipēdu zādzības, savukārt pa vienai velosipēda zādzībai Ventspils novada Popes pagastā un Ventspils novada Piltenes pilsētā.

Ventspils pilsētā 10 zādzības notikušas Ventas kreisajā krastā, savukārt sešas – Ventas labajā krastā, Pārventā. Visvairāk velosipēdu zādzības izdarītas rajonā: Jūras iela, Kuldīgas iela, Bērzu iela un Meža iela. Sešos gadījumos velosipēdi nozagti tirdzniecību vietu ārpusē, trijos gadījumos pie daudzdzīvokļu ēkām, divos gadījumos no privātmāju pagalmiem, divos gadījumos no velosipēdu novietnēm pie izglītības iestādēm. Piecos gadījumos nozagtie velosipēdi zādzības brīdī bija saslēgti ar drošības atslēgu, kas liecina par to zemo efektivitāti. Valsts policijai ir izdevies atgūt 11 no 16 nozagtajiem velosipēdiem.

Valsts policija aicina velosipēdus novietot drošās vietās: tur, kur ir uzstādītas videonovērošanas kameras, kur varat velosipēdu uzraudzīt, tāpat vietās, kur uzturas daudz cilvēku. Tāpat aicinājums velosipēdu novietot drošā velosipēdu novietnē, kā arī iekštelpās, bet arī tur to pieslēdzot ar drošības atslēgu. Iesakām arī izvairīties no velosipēdu novietošanas kāpņutelpās bez uzraudzības, tajā skaitā, kuru ārdurvis aprīkotas ar drošības kodu, jo tas parasti nav bijis šķērslis velosipēdu zādzību izdarīšanai, kā arī velosipēdus kāpņutelpās diemžēl nepasargā arī drošības atslēgas.

Valsts policijas amatpersonas velosipēdu zādzību novēršanas nolūkā velosezonas laikā īsteno velosipēdu novietņu apsekošanas tajos atstāto velosipēdu drošības novērtēšanai, atstājot aizpildītu informatīvu materiālu “Pieslēdz vienmēr un visur!”.

Lai palielinātu velosipēdu īpašnieku aizsardzību pret velosipēdu zādzību, kā arī, lai nodrošinātu reģistrēto velosipēdu papildu identifikāciju, Valsts policija aicina iedzīvotājus reģistrēt savu velosipēdus, kas ir izdarāms Valsts akciju sabiedrības “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija” interneta vietnē [u]https://www.csdd.lv/velosipedu-registracija/vispariga-informacija[/u], velosipēda īpašniekam šajā gadījumā ir iespēja saņemt velosipēda reģistrācijas uzlīmi.

Valsts policija iedzīvotājiem atgādina arī par Valsts policijas mājaslapā izvietoto sadaļu “Atrastās mantas” [u]http://www.vp.gov.lv/?id=737[/u], kurā atrodama informācija par visām Valsts policijas atrastajām mantām, tai skaitā Ventspilī atrastajām, šajā sadaļā aicinām ieskatīties arī personām, kurām nozagti velosipēdi, iespējams pie mums jau atrodas Jūsu velosipēds, bet tas ir pārkrāsots vai tam nomainītas kādas detaļas, līdz ar ko to nevaram vairāk identificēt kā iepriekš nozagtu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums