AS Sakret Holdings emitē obligācijas 3,8 miljonu eiro apmērā


public. foto
Lai iegūtu finansējumu uzņēmuma turpmākai izaugsmei, ilgtermiņa kapitālieguldījumiem un esošo saistību pārfinansēšanai, viens no Baltijas vadošajiem būvmaisījumu ražotājiem AS Sakret Holdings (turpmāk tekstā – Sakret) ir piesaistījis bankas finansējumu 8 miljonu eiro apmērā un emitējis obligācijas 3,8 miljonu eiro apmērā. Darījums norisinās ciešā sadarbībā ar banku BlueOrange un uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumu konsultantu Oaklins M&A Baltics.

BlueOrange bankas piešķirtais finansējums – 4 miljonu eiro ilgtermiņa aizdevums un apgrozāmo līdzekļu finansējums gandrīz 4 miljonu eiro apmērā – ļaus uzņēmumam veiksmīgi pārfinansēt esošās saistības, kā arī nodrošināt apgrozāmos līdzekļus uzņēmuma izaugsmei, veiksmīgi turpinot palielināt būvmaisījumu pārdošanas apjomus Baltijā un attīstot eksportu pārsvarā uz Skandināviju.

Apvienojumā ar bankas finansējumu, BlueOrange organizēja Sakret nodrošināto obligāciju emisiju 3,8 miljonu eiro apmērā. Obligācijas tiks iekļautas Nasdaq Riga First North alternatīvajā tirgū 2020. gada sākumā.

“Lēmums spert soli kapitāla tirgū ir apliecinājums Sakret briedumam. Esam nolēmuši neapstāties pie līdz šim sasniegtā un turpināt pārdomātu un vienmērīgu izaugsmi Baltijas valstu tirgos,” uzsver Sakret padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. Ņemot vērā uzņēmuma stabilitāti, atpazīstamību un konkurētspēju, Sakret vadītājs ir pārliecināts, ka interese par obligācijām no ieguldītāju puses būs arī otrreizējā tirgū pēc to iekļaušanas Nasdaq Riga.

Sakret piemērs ir lielisks apliecinājums tam, ka bankai ir sekmīgi izdevies apvienot klasisku kreditēšanu un alternatīva finansējuma piesaisti, organizējot uzņēmuma obligāciju emisiju,” uzsver BlueOrange investīciju piesaistes vadītājs Edmunds Antufjevs. Viņš pauž gandarījumu, ka BlueOrange tādējādi ir izdevies sekmēt jauna vietējā kapitāla ražošanas uzņēmuma nonākšanu biržā.

Oaklins M&A Baltics partnere Valērija Lieģe savukārt uzsver: ”Obligāciju emisija pašlaik ir uzņēmumiem ērts un arvien pieejamāks finansējuma piesaistes veids. Esmu gandarīta, ka BlueOrange banka ir novērtējusi Sakret ilgtspējīgo darbību un sasniegtos finanšu rezultātus. Esošo saistību pārfinansēšana, apgrozāmo līdzekļu finansēšana, kā arī plānotā obligāciju emisija ļaus uzņēmumam izvirzīt jaunus mērķus un turpināt izaugsmi.” Saskaņā ar Oaklins M&A Baltics novērojumiem, šobrīd vietējā kapitāla bankas aktīvi iesaistās korporatīvajā kreditēšanā, kā arī vērojama aktivitāte alternatīvo aizdevēju tirgū.

Par Sakret

AS Sakret Holdings ar četrām rūpnīcām Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir viens no vadošajiem būvmaisījumu ražotājiem Baltijā. 100% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Latvijas pilsoņiem. Sakret Holdings uzņēmumi ir saņēmuši balvas Baltijas valstīs un Skandināvijā par inovatīvu materiālu ražošanu un eksporta attīstību. Uzņēmuma veiksmīga darbība ir balstīta uz saliedētas un profesionālas komandas darbu, klientu servisu, meistaru izglītošanu un ciešu sadarbību ar partneriem.

MRS Grupa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums