Finanšu ministrijas komentārs par izveidojušos situāciju projektā "Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas ...

Finanšu ministrijas komentārs par izveidojušos situāciju projektā "Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūve"

Finanšu ministrija (FM), atbilstoši kompetencei un sadarbībā ar nozaru ministrijām, strādā, lai atrisinātu izveidojušos situāciju projektā "Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūve".

FM savas kompetences ietvaros strādā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), lai rastu likumīgu risinājumu aizdevuma piešķiršanai Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūvei.

FM uzskata, ka Alojas skolnieki nedrīkst būt esošās situācijas ķīlnieki un domes priekšsēdētāja iespējami nelikumīgas rīcības dēļ nedrīkst ciest.

Alojas domes deputātiem ir jāspēj nodrošināt atbilstošus apstākļus vidusskolas darbībai, lai 1. septembrī skolēni varētu atsākt mācības tām paredzētajās telpās un pedagogiem tiktu nodrošināta sakārtota darba vide.

Pēc Alojas novada domes priekšsēdētaja lūguma, FM 2019. gada 14. maijā tikās ar domes priekšsēdētaju un pašvaldības speciālistiem, meklējot risinājumu, lai nodrošinātu Alojas skolēniem mācības atbilstoši prasībām.

Vienlaikus ir jānorada, ka signāli par iespējamiem Alojas novada domes priekšsēdētaja pārkāpumiem ir nākuši no paša Alojas novada domes deputātiem. Tāpēc FM ir vērsusies pie VARAM, lai par vietvarām atbildīgā nozares ministrija nekavējoties izvērtētu Alojas novada domes priekšsēdētaja iespējami nelikumīgu rīcību – saistībā ar skolas būvniecības finansēm.

Alojas novada domes deputātu iesniegumā norādīts, ka jautājums par pašvaldības līdzfinansējuma nodrošināšanu minētā projekta ietvaros nav skatīts domes sēdē un šāds domes lēmums  nav pieņemts.

Saskaņā ar likumu „Par pašvaldību budžetiem” pašvaldības domes priekšsēdētājs atbild par pašvaldības budžeta izpildes procesa organizāciju un vadību, pašvaldības dome organizē pašvaldības budžeta izpildi un nodrošina līdzekļu racionālu izlietošanu, pamatojoties uz spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

Pamatojoties uz augstāk minēto, FM lūdza VARAM kā vadošo valsts pārvaldes iestādi pašvaldības darbības likumības pārraudzīšanā, izvērtēt Alojas novada domes priekšsēdētāja rīcības pamatotību un likumību. Tāpat par izvērtēšanas rezultātiem FM lūdza informēt

 

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums