Diskusijā vērtēs pedagogu profesijas nākotni


... на тематических семинарах дискутировали ...foto;jelgava.pilseta24.lv
Kādas ir pedagoga profesijas izredzes nākotnē? Šīs profesijas prestižs uzlabosies vai tieši pretēji – nākotnē tā izzudīs, jo skolotājus aizstās mākslīgais intelekts? Atbildes uz šiem jautājumiem tiks meklētas 12. jūnijā plkst. 13.30 ekspertu diskusijā "Pedagogi nākotnē – izzūdoša vai prestiža profesija", ko rīko Neatkarīgā izglītības biedrība.

Tās ietvaros izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Universitātes profesore, Neatkarīgās izglītības biedrības valdes locekle Zanda Rubene, Limbažu novada ģimnāzijas direktore, pedagoģe Gunta Lāce, Rīgas Franču liceja datorikas un programmēšanas skolotāja Vitnija Kokoreviča, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas pedagoģe Inguna Granta un Rīgas Centra humanitārās vidusskolas 12. klases skolniece Adele Pužule centīsies rast atbildes arī uz jautājumiem par to, kā valsts var pārņemt un turpināt nevalstiskās organizācijas iesākto iniciatīvu – celt pedagogu prestižu? Kā līdz šim veicies ar pedagoga prestiža uzlabošanu? Vai spējam saskatīt šīs profesijas priekšrocības? Kas veido profesijas prestižu un ko par to domā paši pedagogi?

“Nenoliedzami, pedagogu loma sabiedrībā ir mainījusies, pēdējo simts gadu laikā tā ir kļuvusi mazāk nozīmīga, taču tas nenozīmē, ka pedagoga profesija ir mazāk prestiža. Jāsaprot, ka prestižs nebūt nenozīmē tikai augstu atalgojumu, tas ietver arī autoritāti, cieņu, reputāciju un ietekmi sabiedrībā,” skaidro Neatkarīgās izglītības biedrības valdes locekle, pedagoģijas doktore Zanda Rubene.

Jau iepriekš tika rakstīts, ka pedagoga profesijas prestiža uzlabošanās varētu sekmēt arī jauniešu izvēli par labu šai profesijai. Tas, savukārt, palīdzētu risināt vienu no aktuālajām problēmām - pieaugušo vidējo pedagogu vecumu. OECD ziņojumā par izglītības jomu Latvijā norādīts, ka Latvijā pedagogu vidējais vecums palielinās un lielākoties pedagogi skolās ir vecumā no 40 līdz 60 gadiem. Tādi ir 64% pedagogu, kamēr pedagogi, kas ir vecumā līdz 30 gadiem, ir vien 8%.

Ekspertu diskusija “Pedagogi nākotnē – izzūdoša vai prestiža profesija?!” notiks 12. jūnijā plkst. 13.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā). Aicināts ikviens interesents!

Neatkarīgā izglītības biedrība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums