No 10.–11. jūnijam SSE Riga notiks 2. Baltijas ekonomikas konference

2. Baltijas ekonomikas konference 2019. gada 10. un 11. jūnijā notiks Stockholm School of Economics in Riga (SSE Riga), piedaloties Fransisam Kramarzam (Francis Kramarz), kurš ir pasaules klases pētnieks, darba ekonomikas speciālists (īpaši jautājumos, kas saistīti ar minimālo algu).

Baltijas ekonomikas konferenci (http://balticecon.org/) organizē Baltijas Ekonomikas asociācija, ko dibinājuši labākie Baltijas valstu ekonomikas pētnieki, lai sekmētu ekonomikas attīstību un tās izmantošanu kā zinātnes pamatu Baltijas valstīs, kā arī veicinātu kopīgu akadēmisko pētniecību un zināšanu apmaiņu starp ekonomistiem. Asociācijas mērķis ir veicināt mūsdienu ekonomiskās analīzes attīstību un izmantošanu Baltijā, kā arī stimulēt un pastiprināt sadarbību starp reģiona ekonomistiem.

Konferencē ir paredzēta plaša tematu klāsta izskatīšana teorētiskajā un empīriskajā ekonomikā, tostarp, bet ne tikai makroekonomikas, mikroekonomikas, finanšu ekonomikas, darba ekonomikas, politiskās ekonomikas jomās.

Konferences galvenais referents ir Fransiss Kramarzs – CREST-INSEE direktors, Francijas Statistikas institūta Pētniecības nodaļas vadītājs. Viņš ir arī École Polytechnique asociētais profesors. Viņa galvenā darbības joma ir darba ekonomika un darba mikroekonometrika, īpašu uzmanību pievēršot produktu tirgu un darba tirgu mijiedarbībai. Viņš un profesors Džons Abods (John Abowd) ir izstrādājuši jaunas metodes saskaņotu darba devēja-darbinieka personāldatu analizēšanai. Viņa raksti ir publicēti izdevumos Econometrica, the Quarterly Journal of Economics, the Journal of Political Economy, the Journal of Econometrics, the Journal of Labor Economics, Review of Economic and Statistics un citos žurnālos. Viņš ir arī izstrādājis Darba ekonomikas rokasgrāmatas (Handbook of Labor Economics (North-Holland, 1999)) nodaļu. Pašreizējais pētnieciskais darbs ir saistīts ar centieniem savienot globalizētās uzņēmējdarbības vidē esošos uzņēmumus ar darba tirgus rezultātiem (nodarbinātību un algām). Fransiss Kramarzs ir Apvienotās Karalistes Ekonomikas politikas pētniecības centra (CEPR) pētnieks un kopš 1999. gada oktobra Darba pētījumu institūta (IZA) pētnieks.

Šī ir ļoti izmeklēta konference, konferences rīkotāji ir apstiprinājuši tikai 40% no saņemtajiem pieteikumiem. Konferencē piedalīsies vairāk nekā 80 pētnieku no visas pasaules. Pētnieki pārstāv ne tikai Baltijas valstis, bet arī Apvienoto Karalisti, Franciju, Vāciju, Zviedriju, ASV, Ķīnu un citas valstis.

SSE Riga ir Baltijas Ekonomikas asociācijas kolektīvais biedrs, bet SSE Riga asociētais profesors Konstantīns Benkovskis ir tās prezidents, Lins Tarasonis (Linas Tarasonis) no Viļņas Universitātes un Lietuvas Bankas – sekretārs un SSE Riga profesors Nikolā Gavoile (Nicolas Gavoille) – finanšu pārvaldnieks.

 

Stockholm School of Economics in Riga
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums