Eksperti diskutēs par pedagoga profesijas prestižu


public.foto
Skaidrot profesijas būtiskumu, iepazīstināt ar veiksmes stāstiem no visas Latvijas, akcentējot pozitīvos profesijas aspektus un plašās iespējas, kā arī veicināt komunikācijas uzlabošanos – ar šādiem instrumentiem Neatkarīgā izglītības biedrība pirms gada uzsāka darbu pie pedagoga profesijas prestiža paaugstināšanas. Gada laikā viedokli pauduši neskaitāmi pedagogi un izglītības nozares profesionāļi, tāpēc, aicinot arī valdības pārstāvjus pārņem stafeti un iesaistīties pedagoga profesijas prestiža sekmēšanā, 12. jūnijā plkst. 13.30 Eiropas Savienības mājā tiek rīkota ekspertu diskusija "Pedagogi nākotnē – izzūdoša vai prestiža profesija?!".

Kā valsts var pārņemt un turpināt nevalstiskās organizācijas iesākto iniciatīvu? Kā līdz veicies ar pedagoga prestiža uzlabošanu? Vai spējam saskatīt šīs profesijas priekšrocības? Kas veido profesijas prestižu un ko par to domā paši pedagogi? Vai pedagoga profesija pastāvēs arī nākotnē, vai to spēs aizstāt mākslīgais intelekts? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes pie diskusiju galda meklēs izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Universitātes profesore, Neatkarīgās izglītības biedrības valdes locekle Zanda Rubene, Limbažu novada ģimnāzijas direktore, pedagoģe Gunta Lāce, kā arī paši pedagogi. Diskusijas ietvaros biedrība prezentēs arī gada laikā paveiktā darba rezultātus.

“Nenoliedzami, pedagogu loma sabiedrībā ir mainījusies, pēdējo simts gadu laikā tā ir kļuvusi mazāk nozīmīga, taču tas nenozīmē, ka pedagoga profesija ir mazāk prestiža. Jāsaprot, ka prestižs nebūt nenozīmē tikai augstu atalgojumu, tas ietver arī autoritāti, cieņu, reputāciju un ietekmi sabiedrībā. Izpratni par profesiju veido arī tās atspoguļojums medijos. Tāpēc gada laikā pedagogi no visas Latvijas, kuri lepojas ar savu profesiju, tika aicināti publiski paust savu viedokli un skaidrot dažādos šīs profesijas aspektus. Pedagogi bija ļoti atsaucīgi, tāpēc ceram, ka izglītības politikas veidotāji viņus ir sadzirdējuši un nākotnē arī strādās pie tā, lai profesijas prestižs augtu,” skaidro Neatkarīgās izglītības valdes locekle, pedagoģijas doktore Zanda Rubene.

Jau iepriekš tika rakstīts, ka pedagoga profesijas prestiža uzlabošanās varētu sekmēt arī jauniešu izvēli par labu šai profesijai. Tas, savukārt, palīdzētu risināt vienu no aktuālajām problēmām - pieaugušo vidējo pedagogu vecumu. OECD ziņojumā par izglītības jomu Latvijā norādīts, ka Latvijā pedagogu vidējais vecums palielinās un lielākoties pedagogi skolās ir vecumā no 40 līdz 60 gadiem. Tādi ir 64% pedagogu, kamēr pedagogi, kas ir vecumā līdz 30 gadiem, ir vien 8%.

Ekspertu diskusija “Pedagogi nākotnē – izzūdoša vai prestiža profesija?!” notiks 12. jūnijā plkst. 13.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā). Aicināts ikviens interesents!

Neatkarīgā izglītības biedrība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums