RTU iesaistās vienotas inovāciju un zinātnes infrastruktūras plānošanā Rīgā


RTU logo
2019. gada 28. maijā – Paralēli Baltijā modernākā inženierzinātņu centra attīstīšanai Ķīpsalā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki un studenti iesaistās vienotas inovāciju un zinātnes infrastruktūras plānošanā Rīgā.

Lai piedāvātu risinājumus ērtas un videi draudzīgas infrastruktūras izveidei Daugavas kreisā krasta teritorijā starp vadošajām universitātēm un Latvijas Nacionālo bibliotēku, kas tiek dēvēta par «Zināšanu jūdzi», starptautiskā pilsētplānošanas pasākumā «Mad City Happening» šogad piedalīsies RTU zinātnieku un studentu komanda.

Pilsētplānošanas pasākums «Mad City Happening» notiks 30. – 31. maijā, tā mērķis ir piedāvāt idejas un radīt inovatīvus risinājumus teritoriju attīstībai Rīgā. Šogad galvenā uzmanība vērsta tematam «Zināšanas un pilsēta». Pārdaugavā modernizējas studiju un pētniecības vide, vienuviet koncentrējot arvien lielāku studentu, pētnieku un mācībspēku skaitu, tiek realizēti attīstības projekti, līdz ar «Rail Baltica» īstenošanu sagaidāmi arī satiksmes infrastruktūras jauninājumi. Pārdaugavai kļūstot par zināšanu centru un inovāciju radīšanas un testēšanas poligonu, būtisks ir jautājums par ērtas un videi draudzīgas infrastruktūras izveidi starp universitātēm, norāda RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede, uzsverot, ka ciešāka sasaiste starp universitātēm vairos arī zināšanu kapitālu un veicinās inovāciju radīšanu. Viņa «Mad City Happening» prezentēs konceptuālu piedāvājumu šī jautājuma risināšanai.

RTU Dizaina fabrika ir starptautiskā pilsētplānošanas pasākuma atbalstītāja. RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā 31. maijā pulcēsies daļa no «Mad City Happening» pilsētplānošanas hakatona dalībniekiem. Hakatonā līdz ar pilsētplānošanas un tehnoloģiju ekspertiem, uzņēmumu un iedzīvotāju kopienu pārstāvjiem piedalīsies arī RTU komanda – Inženierzinātņu un vadības fakultātes (IEVF) dekāne Elīna Gaile-Sarkane, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš, Arhitektūras fakultātes (AF) zinātņu prodekāne Sandra Treija, Biznesa attīstības un investīciju departamenta direktora vietnieks Mareks Zeltiņš, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes asociētais profesors Andrejs Romānovs un seši IEVF un AF studenti. Ar RTU Dizaina fabrikas atbalstu pasākumā piedalīsies arī pasaulē vadošās uz klimata pārmaiņu samazināšanu vērstās mobilitātes programmas «Pioneers into Practice 2019» dalībnieki – dažādu jomu profesionāļi. Programmas dalībniekiem šogad būs jārisina divu Latvijas pašvaldību pilsētplānošanas izaicinājumi.

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus.

«Mad City Happening» šogad notiks jau trešo reizi, to organizē SIA «Grupa 93».

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 2627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums