No 22 līdz 650 skolēniem – privātskolas "Patnis" stāsts


public. foto
Šodien 25. jubileju svin skola "Patnis", kas savu darbību aizsāka pirms ceturtdaļgadsimta ar 22 skolēniem. Šobrīd skolā visos līmeņos mācās vairāk nekā 650 audzēkņu vecumā no 1,5 līdz 20 gadiem, taču ceļš uz attīstību nav bijis viegls – rekets, kredītu bums, demogrāfijas izmaiņas u.c. pārmaiņas nav gājušas secen arī skolai.

Skola vienmēr aktīvi iestājusies par vienlīdzību un integrāciju, jau pašos pirmsākumos uzņemot arī bērnus ar invaliditāti. Skolas vadmotīvs ir katra bērna personības respektēšana, aicinot skolēnus būt individuāliem un radošiem, reizē veicinot progresīvu un atbildīgu mācīšanos.

“Patnis” realizē valstī noteikto izglītības standartu ar atbilstošām programmām, vienlaikus kā prioritāti izvirzot katra bērna individuālās attīstības ceļu, ko nelielās klasēs un atbalstošā vidē ir iespējams respektēt. Šis vadmotīvs apvieno piecas pirmsskolas izglītības iestādes Rīgā un Ādažos, sākumskolu, pamatskolu un vidusskolu, kā arī mūzikas skolu, kurā iespējams apgūt profesionālās ievirzes izglītības programmas: klavierspēli, flautas, ģitāras, sitaminstrumentus, saksofona un vijoles spēli, kā arī kora klasi.

“Skolu dibinājām laikā, kad Latvijas pedagoģijā bija nepieciešamas pārmaiņas, bet lielajās postpadomju skolās tas bija gandrīz neiespējami. Dibināt jaunu skolu 1994. gadā bija liela uzdrīkstēšanās un netrūka “padomdevēju”, kas pauda neticību veiksmīgam rezultātam, bet mums bija pārliecība, ka bērniem, skolotājiem un vecākiem ir nepieciešama jauna veida skola, uz kuru visi nāks ar prieku,” stāsta skolas dibinātāja, Dr.paed. Zane Ozola.

Viņa atzīst, ka toreiz līdz galam neapzinājās, ka būs jānodarbojas arī ar uzņēmējdarbību, jo idejas galvenokārt bija saistītas ar mūsdienīgas pedagoģijas ieviešanu. No pirmsākumiem tikušas realizētas daudzas pedagoģiskas inovācijas un tas tiks darīts arī turpmāk. Par 25 gadiem skolas vadība saka, ka bijuši gan celmlauži izglītības jomā, gan izdzīvojuši visu krāsaino jaunas valsts uzņēmējdarbības attīstību, sākot no milzīgajām cerībām 90. gados, piedzīvojot tā laika biznesa parādību – reketu, pārdzīvojot kredītu bumu un vairākas smagas finanšu krīzes, nepadodoties ceļā uz mērķi.

Pēc ceturtdaļgadsimta skola izaugusi par lielu uzņēmumu ar 150 darbiniekiem un nodokļos nomaksātu pusmiljonu gadā, un tās dibinātāja ir pateicīga katram, kurš savu ceļu kādā posmā ir saistījis ar skolu.

25 gadu jubilejas svinības tiks atzīmētas ar svinīgu koncertu 28. maijā plkst. 16.00 skolas pirmajā mājvietā Rīgā, Gregora ielā 13a, kurā piedalīsies gan pirmsskolas un skolas audzēkņi, gan grupa “Sudden Lights”.


 

Privātskola “Patnis”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 1213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums