Neļausim vīrusam novājināt Latvijas eksportētājus! ...


public. foto
Neļausim vīrusam novājināt Latvijas eksportētājus!
Eksportētājiem šobrīd nepieciešams valsts atbalsts vīrusa izraisītās krīzes sekmīgai pārvarēšanai

Latvijas Eksportētāju Asociācija "The Red Jackets" turpina apzināt eksportējošos uzņēmumus un dīkstāves ietekmi uz uzņēmējdarbību. Šībrīža situācija ir strauji pasliktinājusies, un saņemam daudzu uzņēmumu bažas par esošo situāciju. Tādēļ esam aicinājuši valdību rast atbalsta mehānismus eksportējošo uzņēmumu atbalstam, kam būtiski ir kritušies pārdošanas apjomi.

“Tukši restorāni, viesnīcas, lidmašīnas ir visiem ieraugāmi ar savām acīm, un visi viegli piekrīt, ka tie ir jāatbalsta. Tas, kas notiek aiz eksportējošu uzņēmumu sienām, nav visiem zināms un ieraugāms. Bieži eksportētāji ir "neredzamās frontes" cīnītāji, kurus novērtē pasaulē, bet nepazīst Latvijā. Eksportētājam viegli ir nokļūt situācijā "tālu no acīm - tālu no sirds", taču tieši eksportētāji rada teju vislielāko pievienoto vērtību, ko pēc tam izmantot Latvijas izaugsmei. Ja kopējā palīdzības programmā atcerēsimies par atbalsta nepieciešamību eksportētājiem, tad pēc krīzes ātrāk atkal celsimies!” Roberts Dlohi, “Peruza” valdes loceklis.

“Kā eksportējošs uzņēmums šobrīd piedzīvojam būtisku pasūtījumu apjoma samazinājumu (par aptuveni 80-90%). Šī iemesla dēļ būsim spiesti veikt darbinieku štata samazināšanu, kas būtiski ietekmēs uzņēmuma izaugsmes potenciālu nākotnē. Šobrīd esam liecinieki tam, cik strauji spēj pavairoties vīruss un cik tam ir spēcīgas sekas. Esmu pārliecināts, ka tikpat spēcīgi spēs augt eksportējošie uzņēmumi uzreiz pēc krīzes beigām. Tadēļ ir būtiski nepieļaut lai tieši šie Latvijas ekonomikas dzinēji netiktu izslēgti pilnībā un lai tie izdzīvotu tieši šobrīd, ” norāda Miķelis Studers, tehnoloģiju un elektronikas uzņēmuma CatchBox dibinātājs.

Jānis Ošlejs, Primekss vadītājs meklē pasaules praskes labos piemērus un aicina skatīt arī citu valstu pieredzi: “Atbalsts uzņēmumiem darba vietu saglabāšanai dīkstāves laikā ir veicams proporcionāli apgrozījuma kritumam. Līdzīgi daudzu Eiropas valstu, Lielbritānijas un 26 ASV štatu pieejai, dīkstāvē esošiem darbiniekiem valsts apmaksātu 80% no pēdējo 3 mēnešu vidējās algas, uzņēmums apmaksātu 10%, bet darbinieks apņemtos 10% laika strādāt par brīvu. Šī krīze drīz beigsies, bet garantēti ienākumi dotu iespēju darbiniekiem trīs mēnešus turpināt strādāt pie nākotnes produktiem, darījumiem, pie uzņēmuma uzlabošanas, ļaujot komandai iziet no krīzes vēl stiprākai. Alternatīva ir skumji sēdēt mājās un saņemt bezdarbnieku pabalstu.”

Latvijas Eksportētāju Asociācija “The Red Jackets ierosina:

Dīkstāves reglaments visām nozarēm - rast atbalsta mehānismus eksportējošo uzņēmumu atbalstam, kam būtiski ir krities apgrozījums, neskatoties uz uzņēmumu piederību kādai konkrētai nozarei. Piedāvātais risinājums ir daudz labāks par masveida atlaišanu, jo cilvēkiem tiek saglabātas darba vietas un uzņēmumi var sagatavoties izaugsmei.

Diferencēt atbalstu - nodokļu atvieglojumu vai daļēja atalgojuma kompensācijas formā atkarībā no tā, cik lielā mērā uzņēmumu ir skārusi vīrusa ietekme. 

Nodrošināt loģistikas koridoru pilnvērtīgu funkcionēšanu, lai var tikt saņemtas ražošanai nepieciešamās komponentes - fokuss Polijas robežkontrole un alternatīvu risinājumu nodrošināšana Baltijai.

“Latvija ir maza un dinamiska ekonomika, kas ir atkarīga no ārējā pieprasījuma un pasaules tendencēm. Tā kā, Latvijas galvenais ārējās tirdzniecības tirgus ir Eiropas Savienība, tad mūsu eksportētājus skar norises ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Dīkstāve un patēriņa kritums Eiropā, būtiski ietekmēs Latvijas ražošanas jaudas. Eksportētāji ir bijuši Latvijas dzinējspēks, un, saņemot fokusētu un pareizu atbalstu tuvāko mēnešu laikā, tie spēs ātri atgūties, kad ekonomikas sāks stabilizēties.” secina Māriņš Tiknuss, Gateway&Partners vadošais parneris un Latvijas Eksportētāju asocācijas valdes priekšsēdētājs.

Veicinot valsts ekonomisko izaugsmi, šī gada februārī dibināta Latvijas Eksportētāju asociācija “The Red Jackets”. Tā eksporta atbalsta kustības “The Red Jackets” paspārnē turpmāk apvienos Latvijas eksportējošos uzņēmumus un organizācijas, kas strādā pie valsts eksportspējas veicināšanas. Asociācijas mērķis ir pašmāju eksportējošo uzņēmumu atbalstīšana un izaugsmes stimulēšana, kā arī Latvijas stāsta radīšana un popularizēšana ārzemēs.

 

Latvijas Eksportētāju asociācija “The Red Jackets”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums