Vienojas par sadarbību inovācijām labvēlīgas vides veidošanā


сговор ...foto;uralskweek.kz
Vakar, 26. februārī par sadarbību inovācijām labvēlīgas vides veidošanā vienojās Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un zinātnieku pārstāvji - Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis, Latvijas Universitātes profesors Indriķis Muižnieks, LU stratēģijas padomes priekšsēdētājs Andrejs Ērglis, Latvijas zinātnisko institūtu asociācjas priekšsēdētājs Modris Greitāns.

Zinātnieki iepazīstināja ekonomikas ministru ar starptautiskajā konferencē "Inovācijas – 21. gadsimta spēks" parakstīto Rīgas deklarāciju par Baltijas jūras reģiona valstu zinātnieku sadarbību inovāciju radīšanā, kā arī informēja par aktualitātēm un nepieciešamo valsts atbalstu tehnoloģiju attīstībā un uz rezultātiem orientētu pētījumu nodrošināšanā.

I.Muižnieks sarunā norādīja, ka jaunajā Eiropas Savienības budžeta periodā zinātnei ir līdz šim nebijušas iespējas piesaistīt gan ES fondu līdzekļus, gan finansējumu no citiem avotiem, taču projektu īstenošanai nepieciešams arī valsts budžeta līdzfinansējums, kas iepriekš zinātnei un zinātniekiem ir bijis nepietiekams. Viņš arī atzina, ka līdz šim Latvijas zinātnieku pētījumu rezultātus spēj komercializēt ārvalstu kompānijas, taču nepieciešams panākt, ka to spēj izdarīt arī Latvijas uzņēmumi.

Savukārt R. Nemiro atzīmēja, ka ministrija ir gatava zinātnieku pētījumiem sniegt nepieciešamo atbalstu, taču īpaši uzsvēra, ka prioritāte būs tādiem zinātniskiem pētījumiem, kuri tiks orientēti uz praktiskiem rezultātiem un būs komercializējami.

R.Nemiro arī izklāstīja savu redzējumu par jaunajā Nacionālajā attīstības plānā noteiktajiem mērķiem un zinātnieku iesaisti to sasniegšanā.

Ekonomikas ministrs un zinātnieki vienojās sadarboties, lai izveidotu labvēlīgus apstākļus inovāciju radīšanai un nodrošinātu finansējuma piesaisti pētījumiem kā no valsts budžeta, tā no citiem avotiem, ieskaitot ES līdzekļus.

Latvijas Zinātņu akadēmija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums