Nevalstiskās organizācijas aicina sarunās par ES daudzgadu budžetu neaizmirst par demokrātiju un tiesiskumu

Latvijas nevalstiskās organizācijas vērsušās pie Ministru prezidenta, Ārlietu ministra un Saeimas ar aicinājumu atbalstīt Eiropas Parlamenta rezolūciju par nepieciešamību ieviest Eiropas vērtību instrumentu, ar kuru tiek atbalstītas pilsoniskās sabiedrības organizācijas, kas veicina demokrātiju un tiesiskumu Eiropas Savienībā vietējā un valsts līmenī.

Latvijas Pilsoniskā alianse 19. un 20.februārī nosūtīja Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, kā arī Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātiem aicinājumu Latvijas nacionālajā pozīcijā aizstāvēt demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanu Eiropas demokrātijas rīcības plāna īstenošanai paredzot atbilstošu finansējumu, tostarp, palielinot finansējumu programmai “Tiesības un vērtības” līdz 1,83 miljardiem EUR. Šāds finansējums ļaus no šīs programmas atbalstīt arī vietējā un nacionālā līmeņa organizācijas, kuras strādā demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanas, kā arī cilvēktiesību aizstāvības jomās (tā saucamais “Eiropas vērtību instruments”).

Eiropas vērtību instrumenta izveide atbilst Eiropas Parlamenta rezolūcijai un vairāk nekā 250 starptautisku un 44 Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju aicinājumam. Eiropas Parlaments ir aicinājis šim instrumentam nākamajā daudzgadu finanšu shēmā paredzēt 1,83 miljardus EUR, taču Eiropas Komisijas sākotnējā piedāvājumā piedāvāts gandrīz trīs reizes mazāka kopsumma - 643 miljoni eiro, kas ne tikai ir 8% finanšu apjomu samazinājums demokrātisku un tiesisku vērtību stiprināšanai, salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu, bet arī ievērojami mazāks finansiālais atbalsts Eiropas vērtību stiprināšanai ES dalībvalstīs (ES iekšienē) nekā organizācijām ārpus ES robežām caur Eiropas Demokrātijas un cilvēktiesību instrumentu.

Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga pauž: “Būtiski, lai sarunās par investīciju piesaisti no ES fondiem, nepazūd rūpes par investīcijām cilvēkos un demokrātijā. Eiropas vērtību instruments ir nepieciešams, lai īstenotu Eiropas Komisijas 6.prioritāti par ES demokrātijas jauno impulsu, atbalstot sabiedriskās līdzdalības un aizstāvības projektus, kā arī stiprinot uzraugu (watchdog) organizācijas un pilsoniskās sabiedrības organizācijas, kas veic “tiltiņa” funkciju starp lēmumu pieņēmējiem un sabiedrību. Ja reiz Eiropas Parlaments, Eiropas Komisija un Latvijas publiskā pārvalde Nacionālajā attīstības plānā nostiprinājusi vēlmi īstenot “investīciju cilvēkos politiku”, ir nepieciešams šo apliecināt lēmumos par finanšu pārdali”.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 131 biedru, kas kopumā ir aptuveni 70 000 privātpersonas.

Latvijas Pilsoniskā alianse
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums