Valsts prezidents ar Horvātijas Republikas prezidenti pārrunā reģionālās sadarbības projektus


foto; Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja
Valsts prezidents Egils Levits šodien Ņujorkā ANO ietvaros tikās ar Horvātijas Republikas prezidenti Kolindu Grabaru-Kitaroviču (H. E. Ms Kolinda Grabar-Kitarović). Abu valstu prezidenti apspriedās par Eiropas Savienības (ES) aktualitātēm, NATO dienaskārtību un divpusējām attiecībām.

Liela uzmanība sarunā tika pievērsta reģionālās sadarbības projektiem. E. Levits un K. Grabara-Kitaroviča apspriedās par tā dēvēto Trīs jūru iniciatīvu, kas savienos Baltijas, Adrijas un Melno jūru ar dažādiem infrastruktūras projektiem. “Latvija atbalsta šo iniciatīvu, jo tā veicinās ekonomiskos sakarus un cilvēku mobilitāti,” sacīja Valsts prezidents. Tāpat viņš uzsvēra, ka Rail Baltica projekts dos ieguldījumu Eiropas reģionu savienošanā.


foto; Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Tika pārrunāti akcenti, kas gaidāmi Horvātijas pirmajā prezidentūrā ES Padomē 2020. gada pirmajā pusē. Prezidents novēlēja Horvātijas kolēģei sekmes un sacīja, ka Latvija aktīvi iesaistīsies izvirzīto jautājumu apspriešanā. Horvātijas prezidente pateicās Latvijai par atbalstu savas valsts uzņemšanai eirozonā un Šengenas zonā.

Tāpat tika apspriesti NATO darba kārtības jautājumi, kā arī drošības situācija pasaulē un Eiropā. E. Levits pateicās Horvātijai par tās iesaistīšanos starptautiskajā NATO sastāvā Baltijas reģionā.

Abi prezidenti vienojās par tālāku ekonomisko, izglītības, kultūras sakaru aktivizēšanu un drīzo tikšanos 15. Arajološas grupas prezidentu sanāksmē Atēnās.


 

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums