Valsts prezidents: "Lietuva latviešiem ir brāļu un māsu zeme"


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Šodien darba vizītē Latvijā uzturējās jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. Vienas dienas vizītes laikā G.Nausēda Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu E. Levitu, pārrunājot Latvijas un Lietuvas aktuālos jautājumus divpusējās attiecībās, reģionālajā sadarbībā, kā arī ES un NATO.


foto;Valsts prezidenta kanceleja


foto;Valsts prezidenta kanceleja

To, cik simboliska ir šī Lietuvas prezidenta vizīte, Valsts prezidents uzsvēra preses konferencē, sakot: “Lietuva latviešiem ir mūsu brāļu un māsu zeme. Mūs saista tuvās valodas, tradīcijas, kultūra un kopīgs liktenis Baltijas jūras krastos. Mēs izjūtam īpašu atbildību kopt un sargāt baltu mantojumu, jo esam palikušas divas vienīgās dzīvās baltu tautas.”


foto;Valsts prezidenta kanceleja


foto;Valsts prezidenta kanceleja

E. Levits apliecināja, ka Latviju un Lietuvu vieno kopīgs redzējums būtiskos reģionālos un starptautiskos jautājumos. Tāpat, pēc viņa sacītā, abas valstis saista kopīgs mērķis - veicināt Baltijas reģiona drošību, labklājību un izaugsmi: “Baltijas valstu sadarbība ir cieša, simboliska un neatsverama. Šogad aprit 30 gadi kopš mēs roku rokā stāvējām Baltijas ceļā, lai atgūtu savu valstu brīvību. Šogad Latvija kā Baltijas valstu sadarbības vadītāja strādā pie Baltijas reģiona drošības stiprināšanās, kā arī reģionālās savienojamības attīstības.”


Valsts prezidenta kanceleja

Runājot par reģionālo drošību, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija turpinās attīstīt aizsardzības sadarbību ar Lietuvu tādās jomās kā daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” attīstīšana, bruņoto spēku savietojamības stiprināšana un kopīgi gaisa un jūras novērošanas pasākumi.


foto;Valsts prezidenta kanceleja

Pārrunājot sadarbību citās jomās, tika atzīmēts, ka Rail Baltica projektam ir jāvirzās uz priekšu, tāpat aktīvs darbs norit pie Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas ar kontinentālās Eiropas tīklu un reģionālās gāzes infrastruktūras un tirgus izveides.

 

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums