Pieaugošais likumdošanas slogs apdraud vairāk nekā puses grāmatvedības pakalpojumu ...

Pieaugošais likumdošanas slogs apdraud vairāk nekā puses grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju turpmāko darbību

Grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji pastiprināti izjūt likumdošanas sloga palielināšanos un vismaz sestā daļa uzņēmumu baidās, ka jauno prasību dēļ nespēs turpināt darbību. No nākamā gada paredzētā grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana ir tikai ceturtais lielākais apgrūtinājums grāmatvežiem, liecina grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis veiktās aptaujas rezultāti.

16,8% aptaujāto grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju (GPS) atzīst, ka pieaugošais likumdošanas slogs apdraud to turpmāko darbību, un 37,9% ikdienas darbā ļoti izjūt jauno prasību ietekmi. Tas nozīmē, ka vairāk nekā pusei GPS, lai ievērotu visas likuma normas, nāksies veikt izmaiņas darba organizācijā, piemēram, pieņemot papildu darbiniekus vai pārdalot pienākumus.

Šobrīd vislielāko izaicinājumu GPS rada Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma ievērošana. Tā nodarbina 80% respondentu prātu. Otrais lielākais apgrūtinājums ir Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums, kura prasības sagādā sarežģījumus 51,6% grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju. Pusotru gadu pēc stāšanās spēkā izaicinājumus turpina radīt Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas satrauc 44,2% respondentu, kamēr gaidāmā grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana neliek mieru 38,9% aptaujāto.

Likuma prasību ievērošana aptaujātajiem uzņēmumiem rada papildu izmaksas, un 31,6% respondentu baidās, ka tās būs pārāk lielas, lai nodrošinātu rentablu darbību. Bažas pastiprina fakts, ka grāmatvedības pakalpojumu tirgus ir visnotaļ konservatīvs, tajā valda liela konkurence un piesaistīt jaunus klientus ir grūti. Līdz ar to pastāv risks, ka zaudējumu segšanu nāksies pārlikt uz klientu pleciem.

«Aptaujas dati atklāj, ka grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji nonākuši neapskaužamā situācijā. Pēdējā laikā nozarei nācies pielāgoties vairākām sarežģītām likuma prasībām, kuru ievērošana prasa jaunu procedūru ieviešanu, papildu zināšanu apguvi un dažkārt pat jaunu darbinieku pieņemšanu darbā. Esam novērojuši, ka individuālie grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēji nereti izbeidz savu uzņēmējdarbību un kļūst par klientu štata grāmatvežiem uz pilnu vai nepilnu slodzi. Pieaugot likuma prasību slogam, aizvien svarīgāka kļūst darba efektivitāte. Pieredze rāda, ka uzņēmumi, kuri ikdienā izmanto aktuālajām likumdošanas prasībām atbilstošas grāmatvedības programmas un glabā datus mākoņkrātuvēs, ar likuma prasībām tiek galā vieglāk,» komentē Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Pētījumā tika aptaujāti 230 Latvijas uzņēmumu, tostarp gandrīz simt grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju.

Tildes Jumis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums