Latvijā un Eiropā vasara iezīmējusies ar dabas stihijām

Kā liecina Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA un tās mātes kompānijas "RSA Group" dati, šovasar dabas stihijas nodarījušas lielus postījumus gan Latvijā, gan Eiropā. BALTA dati liecina, ka Latvijā no dabas stihijām vispostošākais šovasar bijis zibens un vētras.

BALTA novērojumi liecina, ka Latvijā šogad no dabas stihijām visvairāk postījumu nodarījis zibens, negaiss un vētras. Latvijā, salīdzinot ar pagājušo vasaru, dabas stihiju ir bijis mazāk nekā pērn, taču šogad pieaudzis tieši zibens un negaisu izraisīto postījumu skaits.

Vairumā gadījumu no zibens cietušas elektroiekārtas, savukārt automašīnas un īpašumus bojājuši negaisa laikā nolauzti koku zari, lidojoši priekšmeti, kā arī stipras lietavas.

Latvijā negaisi visbiežāk notikuši Talsu, Smiltenes, Balvu, Madonas, Ogres un Jelgavas apkaimē. Kopumā vasarā par dabas stihiju nelaimēm, piemēram, vētrām, zibeni, plūdiem, BALTA atlīdzībās ir izmaksājusi 200 978 latus.

Kā vēsta apdrošinātāja BALTA māsas kompānija Lietuvā "Lietuvos Draudimas", šajā vasarā dabas stihijas kaimiņzemē ir nodarījušas postījumus, par kurām atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 1,5 miljoni litu.

Jūnijā pieteikto atlīdzību summa sasniedza 75 000 litu. Savukārt jūlijā, kad tika piedzīvotas lielākās vētras un lietavas, pieteikto atlīdzību summa pieauga līdz 980 000 litu. Augustā pieteikto atlīdzību summa sasniedza 470 000 litu.

Šī gada jūlijā un augustā, salīdzinot ar jūniju, vētru izraisīto postījumu skaits Lietuvā ir pieaudzis pat desmit reizes. Visbiežāk vētras, negaisi un lietavas fiksētas Klaipēdā, Palangā, Nidā, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežā, kā arī Lietuvas centrālajos reģionos.

Pēc šīm dabas stihijām BALTA kolēģi no Lietuvas veica pētījumu, lai noskaidrotu, kā vētras un to radītie postījumi ir mainījuši iedzīvotāju attieksmi pret drošības pasākumiem vai to plānotajām aktivitātēm.

Pētījumā noskaidrots, ka pēc īpaši stiprām vētrām vasarā 35% lietuviešu jūtas vairāk norūpējušies par savu veselību un īpašuma drošību, bet tikpat daudz aptaujāto respondentu nepievērš tam uzmanību un turpina dzīvot, kā ierasts.

Savukārt 19% aptaujāto ir nobažījušies par savu un savu tuvinieku drošību un veselību vētru laikā, bet 17% aptaujāto satraucas par vētras radītajiem draudiem viņu īpašumam.

Pētījumā arī noskaidrots, ka 16% no aptaujātajiem uzskata, ka ir vērtīgi pēc vētras iegādāties apdrošināšanu, bet 7% respondentu jau bija sazinājušies ar apdrošinātājiem, pieprasot mājokļa vai transportlīdzekļa apdrošināšanu. Savukārt daži procenti respondentu apdrošināšanas kompānijām bija lūguši sagatavot piedāvājumu, lai to apsvērtu.

Arī Lielbritānijā šovasar plosījušas dabas stihijas, lielākoties lietavas un plūdi, kas radījuši nopietnus zaudējumus iedzīvotājiem. Ilgstošās lietavas radījušas postījumus automašīnām un īpašumiem.

"RSA Group" Lielbritānijas apdrošināšanas speciālisti norāda, ka nodarīto postījumu atlīdzības summa jūnijā sasniedza 40 miljonus mārciņu, bet jūlijā - 10 miljonus sterliņu mārciņu, tādējādi kopējā atlīdzību summa par vasaras dabas stihijām Lielbritānijā apdrošinātājam "RSA Group" vien mērāma 50 miljonos sterliņu mārciņu.

Dabas stihijas šovasar nopietnus postījumus nodarījušas Itālijā: maijā Emīlija-Romanja reģionā tika piedzīvotas divas zemestrīces.

Pēc ārvalstu mediju ziņām ar atsauci uz Aona Benfīlda Katastrofu modeļu centra (Aon Benfield’s catastrophe model development center of excellence) datiem, zemestrīces Emīlija-Romanja reģionā radījušas zaudējumus 5 miljardu eiro apmērā.

Savukārt "RSA Group" uzņēmums Itālijā šo zemestrīču radīto postījumu atlīdzībās saviem klientiem izmaksājis summu, kas ekvivalenta 35 miljoniem sterliņu mārciņu.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar AAS BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, AAS BALTA ir apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji desmit gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

AAS BALTA ietilpst "RSA Insurance Group", kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā piedāvā apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs.

Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2011. gadā uzņēmums apdrošināšanas prēmijās parakstījis 8,1 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums