Šogad cilvēki uz svētkiem tērē vairāk nekā pagājušajā gadā

Vienas Ziemassvētku dāvanas iegādei, pircēji vidēji tērē no Ls 15 līdz Ls 20. Šogad dāvanas tiek iegādātas savlaicīgi un veikto pirkumu skaits svētku laikā salīdzinājumā pret pagājušo gadu ir palielinājies, liecina t/c "Galerija Centrs" veiktā veikalu aptauja.
"Šogad dāvanas tiek iegādātas savlaicīgi, un tikai retais pirkumus atstāj uz pēdējo brīdi.

Esam novērojuši, kad pircēji ar vien vairāk izvēlas dāvināt apģērbu. Liela ietekme, veicot pirkumus, ir arī svētku laikā veikalu piedāvātajiem bonusiem, akcijām un izpārdošanām. Šogad viena no aktuālākajām modes lietām ir kļuvusi svētkos saviem mīļajiem dāvināt grāmatas – īpaši bērniem. Svētku laikā ir pieaudzis arī tūristu skaits no Skandināvijas, kas labprāt dāvanu iegādi veic Latvijā," saka Zita Siliņa, t/c "Galerija Centrs" vadītāja.

Tirdzniecības centra "Galerija Centrs" veiktajā veikalu "Monton", "Ivo Nikkolo", "Jānis Roze", "Rito", "Jahonts", "Mango", "Parfois", "Oasis", "List" un "Karen Millen" aptaujā tika noskaidrots, ka pircēji, veicot Ziemassvētku pirkumus, lielu uzmanību pievērš modes tendencēm un aktualitātēm.

Sievietes svētku apģērba iegādei ir gatavas maksāt Ls 80, bet vīrieši ne vairāk kā Ls 50. Apģērbu tirgotāji ir novērojuši, ka veikala apmeklējums ir palielinājies par 43% attiecīgi pret iepriekšējām šī gada divām nedēļām. Svētku apģērbu iegādē vīrieši vairāk ir taupīgi, bet sievietes – praktiskas. Īpaši populāras ir kļuvušas kleitas, svētku pieprasītākās krāsas ir zila, zaļa un tirkizzils. Apģērbu izvēlē sievietes priekšroku dod skaistām lietām, piemēram, apģērba krāsai un interesantām detaļām, turpretī vīrieši – praktiskumam, lai ir silti un ērti, noder ikdienā.

Viena no populārākām dāvanām šogad ir grāmata. Bērniem pirktākās ir Indras Sproģes grāmatas "Joka pēc alfabēts" un "Māci mani degunlāci", sievietēm Gundegas Skudriņas "Lielā iedvesmas grāmata" un Sandras Kalnietes "Prjaņiks. Debesmanna. Tiramisu", vīriešiem E.L.James grāmatas. Vidēji grāmatas iegādei pircēji uz svētku laiku tērē 10 Ls.

Juvelierizstrādājumu jomā pirktākās lietas sievietēm ir auskari un gredzeni, bet vīriešiem aproču pogas un kaklasaišu piespraudes. Modē ir nākuši lielie akmeņi, kas ir ietverti neierastās apdarēs.

Viens no svarīgākiem dāvanas izvēles nosacījumiem ir – praktiskums. Liels pieprasījums uz svētkiem ir arī pēc tējkannām, krūzēm, vīna glāzēm, termosiem un brendija glāzēm. Šādiem pirkumiem vidēji tiek tērēts no Ls 20 līdz Ls 30.

Informāciju sagatavoja:
Agnija Jankovska,
Nords Porter Novelli projektu vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums