Ziņas | Reitingi - statistika


VNĪ: sniegsim atbalstu klientiem krīzes brīdī piemērojot nomas maksas atbrīvojumu vai samazināšanu

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sniegs atbalstu ārkārtas situācijas dēļ grūtībās nonākušajiem komersantiem, atbrīvojot vai samazinot maksu par īpašumu nomu, pamatojoties uz atbilstību noteiktajiem kritērijiem un nomnieka iesniegumu. Kapitālsabiedrība atbalstu sniegs saistībā ar COVID-19 izplatības radītajām sekām uzņēmējiem atbilstoši 2. aprīlī Ministru kabinetā pieņemtajiem noteikumiem. Atbalsts tiks noteikts par periodu sākot no 2020. gada 12. marta līdz dienai, kad spēku zaudēs likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Lielo pilsētu asociācija tiksies ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku

Lai apspriestu virkni problēmjautājumu, kas uztrauc Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedrus, 6. novembrī notiks republikas pilsētu domju priekšsēdētāju tikšanās izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.

Tiesu izpildītāju dienās ievērojami pieaug parādnieku aktivitāte

Šogad 6. un 7. martā notikušajās Tiesu izpildītāju dienās ievērojami palielinājās parādnieku aktivitāte un interese saņemt kosultācijas par parādnieku tiesībām un pienākumiem. Tostarp lielākā iedzīvotāju aktivitāte bija novērojama Rīgā un Zemgalē.

Vai tu ēd Latvijas vai Ukrainas olas? Lielākā daļa iedzīvotāju nespēj noteikt olu ražotājvalsti

Pašlaik Latvijas veikalos patērētājiem ir pieejamas vistu olas no dažādām valstīm, piemēram, Latvijas, Polijas, Lietuvas, Ukrainas u.c. Tomēr Latvijas Olu ražotāju asociācijas veiktā aptauja liecina, ka noteikt olas ražotājvalsti pēc tās marķējuma nespēj 57% iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka liela daļa iedzīvotāju, iegādājoties privāto preču zīmes olas, aiziet mājās ar vistu olām, kas ir ražotas, iespējams, neievērojot Eiropas standartus. Lai informētu iedzīvotājus par olu marķējuma nozīmi un aicinātu iegādāties vietējo ražotāju olas, Latvijas Olu ražotāju asociācija sāk iniciatīvu “Atpazīsti Latvijas olas”.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 96 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 12 cilvēki. Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīts 581 administratīvo pārkāpumu protokols, tajā skaitā 190 par ātruma pārsniegšanu, pieci par agresīvo braukšanu, astoņi par braukšanu alkohola reibumā.

Pasaules vadošo mobilo tehnoloģiju izstādē iepazīstinās ar Latvijā radītām inovācijām

Šonedēļ, no 25. līdz 28. februārim, Barselonā norisināsies pasaulē vadošā mobilo tehnoloģiju izstāde Mobile World Congress (MWC). Līdzās ietekmīgākajiem telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmumiem jau otro reizi tajā piedalās arī Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kas demonstrēs Latvijā tapušās tehnoloģiskās inovācijas.

Latvijas pašvaldības informēs par darbu ar jaunatni novados

2019. gada 6. februārī viesnīcā “Monika centrum hotels” (Elizabetes ielā 21, Rīgā) Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) pulcēs septiņas Latvijas pašvaldības, kuras starptautiskā projekta “Europe Goes Local: Supporting Youth Work in Municipal Level” ietvaros ir stiprinājušas darbu ar jaunatni pašvaldībā. Pašvaldību pārstāvji pasākumā informēs par projekta laikā īstenotājām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem.

ŠKODA, turpinot paplašināt dīleru tīklu Latvijā, atver jaunu pilna servisa dīlera centru Liepājā.

No šī gada sākuma Liepājā darbību uzsāk jaunākais ŠKODA pilna servisa dīlera centrs Latvijā - Skandi Motors Liepāja, Brīvības ielā 146c. Dīlera centra atvēršana Kurzemē ir nākošais solis ŠKODA zīmola attīstībai Latvijā.

LLPA aicina uz tikšanos premjera amata kandidātu Arturu Krišjāni Kariņu

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvji – republikas pilsētu domju priekšsēdētāji aicina uz tikšanos premjera amata kandidātu Arturu Krišjāni Kariņu š.g. 16.janvārī pl. 13:00, lai klātienē pārrunātu partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) piedāvāto valdības deklarācijas projektu.

BTA: Gaidot lielo sniegu- paaugstināta bīstamība ir uz tiltiem un krustojumos

Neierasti siltais rudens Latvijas iedzīvotājus lutinājis ar īpaši labvēlīgiem laikapstākļiem. Lai arī pirmais sniegs daudzviet Latvijā jau ir sagaidīts, AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) uzsver, ka uzsniegot biezākai sniega kārtai, arvien vairāk notiek ceļu satiksmes negadījumi, kas saistīti ar transportlīdzekļa nejaušu saslīdēšanu. BTA aicina transportlīdzekļu vadītājus būt īpaši uzmanīgiem un laikus sagatavoties ziemai - nomainīt vasaras riepas, būt uzmanīgiem uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kur veidojas apledojums un ceļu krustojumos – sastrēgumi.

Bezmaksas diagnostiku jau saņēmuši 125 limfomas vēža pacienti

Jau 125 limfomas pacienti labo mērķu programmas „Dzīvo tālāk!” darbības rezultātā bez maksas saņēmuši mūsdienīgos un terapijas noteikšanai kardināli nepieciešamos pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumus. Latvijas Hematologu asociācijas vitāli nozīmīgo konsilija slēdzienu dinamika norāda uz lielāku nepieciešamība pēc PET/CT diagnostikas izmeklējumiem, nekā iekļauts sākotnējos šīs metodes nepieciešamības aprēķinos.

Interesanti: Televizoru straujā attīstības evolūcija 10 gadu laikā

Daudzus pārsteigtu fakts, cik strauji televizori attīstījušies pēdējā desmitgadē. Katrai inovācijai un jauninājumam līdzi var izsekot tikai patiesi tehnoloģiju entuziasti, kamēr parasts televizora lietotājs var apjukt plašajā funkciju un iespēju klāstā, vēloties tikai vienu – mājās skatīties savas iecīnītākās televīzijas pārraides labā kvalitātē, kas nedaudz papildināts ar jaunākajām funkciju ekstrām.

Aptaujas dati liek apšaubīt Latvijas iedzīvotāju spējas atpazīt viltus ziņas

Daudzu Latvijas iedzīvotāju pārliecība, ka viņi spēj atpazīt melīgu informāciju, var būt maldinoša, kas nozīmē, ka viltus ziņām ir ievērojama ietekme uz sabiedrību, liecina Latvijā pirmā sabiedriskās domas aptauja par iedzīvotāju uzņēmību pret viltus ziņām. To pēc Valsts prezidenta kancelejas pasūtījuma veicis sabiedrisko pētījumu centrs SKDS. Aptaujas dati rāda, ka arī daudzi no tiem, kuri apgalvo, ka viņiem ir labas spējas atpazīt viltus ziņas, realitātē tās uzskata par patiesām vai daļēji patiesām.

Plāno būvniecības darbus gudri – apmeklē „Māja I 2016” jau martā!

Plānojiet, būvējiet un pārveidojiet savu mājokli gudri – apmeklējiet izstādi „Māja I 2016”, kas no 10. līdz 13. martam notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā! Nozares profesionāļi sniegs vērtīgus padomus, bet uzņēmumi lutinās ar īpaši izdevīgām cenām.

2015.gadā 114 no vardarbības cietušiem cilvēkiem sniegts sociālās rehabilitācijas pakalpojums

2015.gadā 30 Latvijas pašvaldībās ir sniegts valsts apmaksātais sociālās rehabilitācijas pakalpojums no vardarbības cietušām pilngadīgām personām, informē Labklājības ministrija (LM).

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums