Nedēļas skaitlis: 2014. gadā virtuālo mašīnu būs divreiz vairāk nekā fizisko serveru

Kaspersky Lab ir publicējis virtualizācijas pasaules tirgus pētījumu, kurā norādītas galvenās ar virtuālās vides aizsardzību saistītās tendences un īpatnības, kā arī tirgus attīstības prognozes līdz 2014. gadam.

Pētījumu ir veicis analīzes uzņēmums IDC. Iegūtie dati liecina, ka virtualizācija jau tagad tiek izmantota lielākajā daļā ekspluatācijā nododamo serveru, bet nākamo divu gadu laikā virtuālo mašīnu skaits šķērsos 18 miljonu iezīmi, divkārt pārsniedzot fizisko ierīču skaitu. Turklāt gaidāms, ka jau 2013. gadā vairāk nekā divas trešdaļas visu pakalpojumu un lietojumprogrammu darbosies virtuālajā vidē.

Tik strauju virtualizācijas attīstību eksperti sliecas izskaidrot galvenokārt ar šīs tehnoloģijas priekšrocībām. Tās pienācīgi novērtējot, vairāk nekā 75% uzņēmumu, kas izmanto virtualizāciju, uzskata to par IT infrastruktūras attīstības prioritāro virzienu.

IDC norāda, ka, neraugoties uz virtualizācijas plašo izplatību, virtuālās vides aizsardzība uzņēmumos vēl nav kļuvusi par normu. «Sakarā ar daudzajām virtualizācijas priekšrocībām drošības jautājumi bieži vien tiek atstāti novārtā,» komentē IDC konsultāciju direktors Krievijā un NVS Timurs Farukšins.

«Turklāt pasūtītājiem nereti trūkst skaidra priekšstata, kā šādu drošību panākt. Specializētās tehnoloģijas virtuālās vides aizsardzībai ir parādījušās samērā nesen, un daudzi joprojām pat nenojauš par to eksistenci vai novecojušo drošības modeļu nepilnībām.»

2012. gada aprīlī Kaspersky Lab Latvijas tirgū laida klajā jaunu specializēto risinājumu Kaspersky Security for Virtualization, kas ir izstrādāts, ņemot vērā virtualizācijas tehnoloģiju īpašības. Optimizējot skenēšanas un vīrusu datubāzu atjaunināšanas uzdevumus, risinājums samazina virtuālo mašīnu slodzi un nodrošina servera veiktspējas un tajā izvietoto virtuālo ierīču blīvuma līdzsvaru.

Ar IDC veikto analīzi sīkāk var iepazīties virtuālo vižu drošībai veltītā informatīvā portāla Be ready sadaļā «Ekskluzīvi materiāli». Lai iegūtu piekļuvi pētījumam, pietiek veikt vienkāršu reģistrēšanās procedūru.

The IDC Technology Spotlight, «Jauns skatījums uz virtuālās vides drošību», 2012. gada aprīlī.

Papildu informācija:
www.kaspersky.com/beready

Olga Kazaka, Kaspersky Lab sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi