RTU portāls ORTUS gūst «Platīna peles» Atzinības rakstu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Informācijas tehnoloģijas dienests guvis Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) balvas «Platīna pele 2009» Atzinības rakstu par izcilu sasniegumu RTU intranet portāla ORTUS izveidē.

Balva «Platīna pele» tiek pasniegta, lai izceltu nozīmīgākos informācijas tehnoloģijas projektus, kas sniedz labumu plašai sabiedrībai. LIKTA balva «Platīna pele» informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē Latvijā tika pasniegta jau trešo reizi, taču pirmoreiz atzinību guvis augstākās izglītības iestādes IT projekts.
Portāla ORTUS galvenais mērķis ir sniegt atbalstu universitātes studiju, zinātniskajam un administratīvajam procesam, veicinot efektīvu informācijas apriti.

Pašlaik portālā ir integrētas vairākas apakšsistēmas, kas nodrošina vienotu pieeju RTU e-pakalpojumiem, sniedzot priekšrocības gan studentiem, gan mācībspēkiem, gan administrācijai, uzlabojot universitātes iekšējo komunikāciju, kā arī nodrošinot iespēju administrācijai saņemt atgriezenisko saiti no studentiem.

Lai noskaidrotu studentu viedokli par studiju darbu, ir izveidota studējošo anketēšanas sistēma, kurā studenti novērtē katra RTU īstenotā studiju priekšmeta kvalitāti un mācībspēku darbu auditorijā.

Šī informācija ļauj objektīvi novērtēt mācību metodes, studiju materiālus, mācībspēku darbu un veikt nepieciešamos uzlabojumus. Portālā pieejamais forums vienlaikus sniedz studentiem atbildes uz aktuālajiem jautājumiem un ļauj izteikt savu viedokli par aktualitātēm studiju procesā, universitātes administratīvajā darbā, politikā u.tml.

Ik dienu forumā ir desmitiem jaunu komentāru, un tā darbības sešos mēnešos ir izveidojies plašs diskusiju tēmu klāsts, sasniedzot jau vairāk nekā piecus tūkstošus komentāru. Bez tam ORTUS portāls šobrīd nodrošina arī universitātes ziņojumu dēļa un avīzes funkciju, sniedzot informāciju studentiem par aktuālajiem RTU notikumiem.

«Mēs esam radījuši vietu, kurā studentiem ir pieejama visa studijām nepieciešamā informācija – nodarbību grafiks, katra studiju priekšmeta apraksts, prasības priekšmetu sekmīgai apguvei, studiju materiāli, piekļuve starptautiskajām zinātniskajām datubāzēm u.c. Šobrīd ORTUS portālu katru nedēļu atver vairāk kā desmit tūkstoši RTU studentu,» stāsta RTU rektora vietnieks IT jautājumos Zigmunds Zitmanis.

ORTUS šobrīd ir modernākais, plašākais un daudzfunkcionālākais augstskolas portāls Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Egita Kancāne,
RTU Informācijas centra korespondente
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli