Kibernoziedzniekiem pieaug interese par PlayStation 5


publc. foto
2020. gada 29. septembrī
Pēdējā laikā Kaspersky eksperti ir konstatējuši pikšķerētāju un surogātpasta izplatītāju pieaugošo interesi par populāro spēļdatoru PlayStation, kura jaunās versijas iznākšana ir paredzēta novembrī. No 2020. gada jūlija līdz septembrim visā pasaulē tika pamanīti gandrīz 150 aizdomīgi tīmekļa resursi ar vārdu playstation nosaukumā. Līdz šim septembrī vien Kaspersky eksperti ir atraduši vairāk nekā 60 šādas vietnes, taču patiesībā to var būt daudz vairāk.

Pikšķerēšanas vietnes galvenokārt piedāvāja izdevību iepriekš pasūtīt PlayStation 5, veicot priekšapmaksu vai sniedzot personisko informāciju. Dažās vietnēs it kā pat bija iespējams iegādāties spēļdatoru par pazeminātu cenu. Turklāt bija resursi, kur daudz lētāk tika piedāvāta spēļdatora iepriekšējā versija PlayStation 4, lielās atlaides pamatojot ar PS5 iznākšanu.

Vēlamies atgādināt lietotājiem, ka tad, ja internetā kaut kas izskatās pārāk labi, lai būtu patiesība, tā, visticamāk, ir krāpšana. Paziņojumus par izpārdošanām un iepriekšpasūtīšanām ir vērts pārbaudīt uzticamos avotos. Nekādā ziņā nenoklikšķiniet uz saitēm aizdomīgās e-vēstulēs vai paziņojumos, kas atsūtīti, izmantojot ziņapmaiņas pakalpojumus vai sociālos tīklus. Turklāt ir ieteicams ieinstalēt drošības risinājumu ar jaunākajām pikšķerēšanas un surogātpasta izplatīšanas resursu datubāzēm,” komentē Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Lai aizsargātos pret pikšķerēšanu, Kaspersky eksperti iesaka ievērot šos padomus.

  • Vienmēr atkārtoti pārbaudiet vietrāžus URL, kas ir publicēti negaidītos paziņojumus vai ziņās no nepazīstamiem sūtītājiem, lai pārliecinātos, ka tie ir īsti un neslēpj citu hipersaiti, kas novirza uz ļaunprātīgu lapu vai lejupielādi.

  • Ja neesat pārliecināts, ka vietne ir īsta un droša, nekāda ziņā neievadiet savus akreditācijas datus vai personisko informāciju. Ja domājat, ka varbūt esat ievadījis pieteikumvārdu un paroli viltotā lapā, nekavējoties nomainiet paroli un sazinieties ar banku vai citu maksājumu nodrošinātāju, ja uzskatāt, ka kartes dati var būt apdraudēti.

  • Vienmēr izmantojiet drošu Wi-Fi savienojumu, it sevišķi, kad apmeklējat paaugstināta riska vietnes. Neizmantojiet publisko Wi-Fi bez paroles. Ja izmantojat nedrošu savienojumu, kibernoziedznieki bez jūsu ziņas var jūs novirzīt uz pikšķerēšanas lapām. Lai panāktu papildu drošību, izmantojiet virtuālā privātā tīkla risinājumus, kas šifrē jūsu datplūsmu.

  • Izmantojiet drošības risinājumu ar uz uzvedību balstītām pretpikšķerēšanas tehnoloģijām, kas brīdinās, ja mēģināsit apmeklēt pikšķerēšanas vietni.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums