Tikai 35 % lietotāju ir unikāla parole katram kontam

2020. gada 24. septembrī
Interneta lietotāji visā pasaulē joprojām nav iemācījušies efektīvi izmantot paroles, lai aizsargātu sevi tiešsaistē. Kaspersky pētījumi liecina, ka ļaudis apdraud savu drošību internetā, pieņemot nepareizus lēmumus par parolēm un pieļaujot vienkāršas paroļu kļūdas, kam var būt tālejošas sekas.

Jaunākajā Kaspersky pārskatā1 minēts, ka tikai 35 % interneta lietotāju veido jaunas paroles dažādiem tiešsaistes kontiem un satraucoši daudzi — 13 % — visiem tiešsaistes kontiem izmanto vienu un to pašu paroli. Ja kāda parole tiek noplūdināta, šie ļaudis riskē, ka tiks uzlauzti un izmantoti visi konti.

Tāpat pētījums liecina, ka ļaudis nepareizi rīkojas ar parolēm, izmantojot nedrošas to iegaumēšanas metodes. Gandrīz trešdaļa (31 %) atzina, ka pieraksta paroles bloknotā, lai tās atcerētos, 18 % ļauj pārlūkiem saglabāt paroles, savukārt piektdaļa (19 %) tās glabā datnē datorā vai pat pieraksta uz papīra lapiņas pie datora (15 %). Pat ja parole ir stipra, tas padara lietotāju neaizsargātu, jo citi var to ieraudzīt un izmantot.

Tagad mēs dzīvojam augsto tehnoloģiju laikmetā, kad identifikatori vairs nav fiziski materiāli, bet gan loģiski un tos reprezentē lietotāju konti. Šos lietotāju kontus aizsargā paroles, ar kuru palīdzību lietotāji pārvalda visus tiešsaistes kontus, sākot no mobilās bankas un iepirkšanās internetā līdz laika ziņām vai taksometra izsaukšanai. Tāpēc ir labāk jāparūpējas par pašaizsardzību ar efektīvu paroļu drošību, jo šīs paroles pārstāv lietotāju identifikatorus. Tas šķiet pašsaprotami, taču daudzi, iespējams, neapzinās, ka nonāk vienkāršu paroļu pārvaldības kļūdu slazdā. Savukārt šīs kļūdas līdzinās durvju atvēršanai uz e-pastu, bankas kontiem, personiskajām datnēm un daudz ko citu,” norāda Kaspersky vadītājs Baltijā Andis Šteimanis.

Lai nodrošinātu personas datu aizsardzību, Kaspersky iesaka lietotājiem rīkoties šādi:

  • Līdz minimumam samaziniet to personu skaitu, kam izpaužat konta pieteikšanās informāciju, un nekādā ziņā neatstājiet paroles tur, kur citi tās var atrast.

  • Izmēģiniet pakalpojums2, kas ļauj pārbaudīt, cik stipra ir parole un cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai to uzlauztu.

  • Izmantojiet stipras un izturīgas paroles, ko ģenerē uzticams drošības risinājums3.Tas katru reizi katram kontam izveidos drošu un unikālu paroli un palīdzēs pretoties kārdinājumam atkārtoti lietot vienu un to pašu paroli vairāk nekā vienu reizi.

  • Pēc iespējas biežāk mainiet paroles, lai novērstu ar interneta datu noplūdēm, paroļu uzminēšanu vai pikšķerēšanas uzbrukumiem saistītos riskus.

Lai saņemtu papildu padomus, kā aizsargāt personisko informāciju, un izlasītu visu pārskatu, noklikšķiniet uz saites.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

1 „Kaspersky” 2020. gada starptautiskais konfidencialitātes pārskats

2 Piemēram, „Kaspersky Secure Password Check”.

3 Piemēram, „Kaspersky Password Manager”

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums