Darba no mājām morāle: darbinieki "ar pārliecību" pieļauj 90 % visu drošības izpratnes kļūdu

2020. gada 8. septembrī
Kaspersky un Area9 Lyceum tāldarba drošības izpratnes bezmaksas mācībās dalībnieki sniedza pareizas atbildes 66 % gadījumu, taču pat tad, kad izglītojamie kļūdījās, viņi lielākoties bija pārliecināti par savu kompetenci. Grūtākie mācību temati izrādījās virtuālās mašīnas, atjauninājumi un iemesli, kāpēc ir jāizmanto uzņēmuma IT resursi, pat strādājot ārpus biroja.

Koronavīrusa pandēmijas dēļ šopavasar daudzi uzņēmumi pārgāja uz tāldarbu. Šīs pārmaiņas ietekmēja uzņēmumu drošību ar augošu tīmekļa uzbrukumu skaitu, ar plašāku ēnu IT izmantošanu, kā arī ar koronavīrusu saistītu pikšķerēšanu. Lai palīdzētu uzņēmumiem uzlabot personāla kiberdrošības prasmes, Kaspersky un Area9 Lyceum 2020. gada aprīļa sākumā izlaida adaptīvu mācību kursu tiem, kas pāriet uz darbu mājās, kurā aptverti drošas attālas darbības pamati.

Anonimizēto mācību rezultātu analīze parādīja, ka tāldarbinieki mēdz pārvērtēt savu kiberdrošības pamatu zināšanu līmeni. 90 % gadījumu, kad izglītojamie izvēlējās nepareizu atbildi, viņi savus uzskatus par doto atbildi novērtēja ar „es to zinu” vai „es domāju, ka es to zinu”. Tas tika noskaidrots, izmantojot adaptīvu mācīšanās metodiku, kurā izglītojamos lūdza novērtēt savu pārliecības līmeni par atbildēm, kā arī atbildēt uz pārbaudes jautājumiem.

Pētījumā tika noteikti arī grūtākie mācību temati. Visgrūtākie bija iemesli, kāpēc ir jāizmanto virtuālās mašīnas. 60 % sniegto atbilžu šajā jautājumā bija nepareizi, bet 90 % respondentu ietilpa „neapzinātas nekompetences” kategorijā. Tas nozīmē, ka kļūdījušies izglītojamie tik un tā bija pārliecināti, ka ir izvēlējušies pareizo atbildi vai variantu.

Nepareiza bija vairāk nekā puse atbilžu (52 %) uz jautājumiem par iemesliem, kāpēc, strādājot no mājām, darbiniekiem ir jāizmanto uzņēmuma IT resursi (piemēram, e-pasta un ziņapmaiņas pakalpojumi vai mākoņkrātuve). 88 % gadījumu tāldarbinieki domāja, ka var to pareizi paskaidrot. Gandrīz tāds pats kļūdu īpatsvars (50 %) tika pieļauts, atbildot uz jautājumu, kā instalēt programmatūras atjauninājumus. Šajā gadījumā pārsteidzošs 92 % vairākums no tiem, kas sniedza nepareizas atbildes, uzskatīja, ka viņiem ir nepieciešamā prasme. 

„Ja darbinieki nesaskata neko bīstamu riskantās darbībās, teiksim, konfidenciālu dokumentu glabāšanā personiskā krātuvē, viņi diez vai vērsīsies pēc padoma IT vai IT drošības nodaļā. No šī viedokļa ir grūti mainīt šādu uzvedību, jo darbiniekam ir iesakņojies ieradums un viņš var nesaskatīt ar to saistītos riskus. Tādējādi „neapzināta nekompetence” ir viena no sarežģītākajām problēmām, kas ir jākonstatē un jāatrisina ar drošības izpratnes mācību palīdzību,” komentē Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijā.

Vairāk info:

Lai uzzinātu vairāk, kā adaptīvo mācību pieeju var izmantot, lai padarītu drošāku darbinieku uzvedību, lūdzu, apmeklējiet oficiālo „Kaspersky” adaptīvo tiešsaistes mācību tīmekļa lapu.

Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Par „Area9 Lyceum”

„Area9 Lyceum” veido XXI gadsimta prasmes un zināšanas, izmantojot pasaulē pirmo četrdimensiju mācību platformu „Area9 Rhapsode”™. Balstoties uz vairāk nekā 20 gadu ilgiem cilvēkfaktoru un izziņas pētījumiem, mūsu platforma, kuras pamatā ir mākslīgais intelekts, nodrošina patiesi personalizētu mācīšanos pienācīgā līmenī, par pusi samazinot mācību ilgumu, garantējot profesionalitāti un ilgtermiņā ietekmējot karjeras un komercdarbības rezultātus. www.area9lyceum.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums