InnoEnergy rīkotās sacensības PowerUp! Challenge turpinās – Latvijas fināls norisināsies tiešsaistē 29. aprīlī


public. foto
Rīga, 14. aprīlis, 2020
Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) fonds InnoEnergy turpina sacensības
PowerUp! Challenge, lai atrastu un finansiāli atbalstītu daudzsološākos jaunuzņēmumus,
strauji augošos uzņēmumus, kā arī mazos un vidējos uzņēmumus Centrāleiropā un
Austrumeiropā. Šī gada rekordlielais pieteikumu skaits kombinācijā ar samērā drūmo
ekonomiskās situācijas perspektīvu norāda uz atbalsta neatsveramo nozīmi reģiona
uzņēmumiem, lai tie spētu nostabilizēties, augt un attīstīties. Pirmo reizi sacensību vēsturē
nacionālo finālu kārta norisināsies tiešsaistē, Latvijas fināls notiks 29. aprīlī.

Pieteikšanās EIT InnoEnergy sacensībām PowerUp! Challenge ir noslēgusies – saņemti 425 uzņēmumu pieteikumi no 24 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm, tostarp 16 pieteikumi no Latvijas uzņēmumiem. PowerUp! Challenge sacensību mērķis ir sekmēt uzņēmumu attīstību, sniedzot finansiālu atbalstu, kā arī rodot iespēju konsultēties ar dažādu nozaru un InnoEnergy plašā partneru tīkla ekspertiem. “Gan reģionā kopumā, gan Latvijā tika saņemts pārsteidzoši liels pieteikumu skaits, ņemot vērā nozares specifiku,” vertē InnoEnergy vadītāja Latvijā Liene Kuplā.

“No 16 Latvijas uzņēmumiem, kas pieteica savu dalību PowerUp! Challenge sacensībās, atlasi ir izturējuši 7 uzņēmumi. Šie uzņēmumi tālāk sacentīsies par uzvaru Latvijas finālā, lai pēc tam dodos tālāk uz lielo finālu un cīnītos par naudas balvām. Pirms nacionālā fināla dalībniekiem tiek organizētas divas intensīva treniņa dienas tiešsaistē, kuru laikā tiks slīpētas komandu prezentāciju prasmes starptautiskai žūrijai.

Šis gads ieies InnoEnergy vēsturē ne tikai ar rekordlielu pieteikumu skaitu, bet arī ar sacensību īstenošanu pirmo reizi tiešsaistē. To varēs vērot jebkurš, pirms tam reģistrējoties un saņemot pieejas kodu. Aktuālajai informācijai var sekot mūsu Facebook lapā @InnoEnergyLatvia.” Šogad no visiem uzņēmumiem, kas pieteica dalību sacensībās, atlasi izturējuši ievērojami liels dalībnieku skaits – kopā 360 uzņēmumu.

Aprīļa beigās un maijā visās sacensību valstīs norisināsies nacionālie fināli, kur uzņēmumi cīnīsies par uzvarētāja titulu valsts mērogā un ceļazīmi uz PowerUp! Challenge lielo finālu. Savukārt, sacensību finālisti cīnīsies par naudas balvām kopumā 65 000 eiro apmērā, kā arī pretendēs uz vērtīgiem piedāvājumiem no galvenajiem sadarbības partneriem – Amazon Web Services, Revolut un SpeedUp Group.

Pērn Latvijas fināla uzvarētājs ATLANT 3D devās uz lielo finālu Krakovā, kur ieguva godpilno 2. vietu un 10 000 eiro naudas balvu. “Bija jāpieņem nozīmīgs lēmums vai mēs varam turpināt sacensības par spīti bargajiem ierobežojumiem visā Eiropā cīņā ar COVID-19 izplatību,” komentē InnoEnergy Centrāleiropas vadītājs Jakubs Milers. “Un mēs nolēmām iet uz priekšu tieši šī iemesla dēļ, tikai darīt šobrīd visu tiešsaistē – droši un atbildīgi. Mēs vēlamies turpināt atbalstīt inovatīvus uzņēmumus un palīdzēt tiem izdzīvot, attīstīties un augt laikā, kad ekonomiskās situācijas perspektīva ir diezgan drūma.

Kamēr daudzi atbalsta kanāli un resursi var izsīkt, mēs esam tepat un ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta atbalstu turpinām investēt inovatīvos uzņēmējos gan finansiāli, gan zināšanu jomā, kā arī piedāvājot vērtīgas partnerības iespējas.” PowerUp! Challenge lielais fināls tiek pārcelts uz rudeni, lēmums par vietu un laiku tiks pieņemts atkarībā no šobrīd noteikto ierobežojumu atcelšanas Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā. Par InnoEnergy: InnoEnergy ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstīts inovāciju dzinējs enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā.

Pateicoties tā dalībnieku tīklam, InnoEnergy nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. Uzņēmums strādā ar trīs būtiskām inovāciju jomām – izglītību, lai veicinātu izpratni par ilgtspējību un industrijas vajadzībām nākotnes darba tirgū; inovāciju projektiem, lai radītu komerciāli īstenojamas tehnoloģijas, kas sniedz rezultātus klientam; kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus (start-up).

Apvienojot visas šīs nozares, InnoEnergy veicina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt inovatīvus risinājumus.

InnoEnergy HUB Latvia
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums