Turpinoties karantīnai, pastiprinās tiešsaistes iepirkšanās un straumēšanas apdraudējumi

2020. gada 14. aprīlī
Kaspersky eksperti informē par strauju pikšķerēšanas uzbrukumu pieaugumu ar vietnēm, kas līdzinās tiešsaistes iepirkšanās un straumēšanas platformām. Kad salīdzina skaitļus par 2019. gada 1. ceturksni un to pašu laikposmu šogad, var redzēt, ka ir divkāršojies viltotu e-veikalu uzbrukumiem pakļauto lietotāju īpatsvars — tas ir audzis no 9 līdz 18 %, savukārt straumēšanas pakalpojumiem šis rādītājs ir trīskāršojies līdz 4 %.

Mājās paliek miljoniem ļaužu, kas parastos apstākļos vakaros un nedēļas nogalēs dotos ārā socializēties vai iepirkties, tāpēc arvien populārāka kļūst straumēšana un e-tirgi. Diemžēl arī kibernoziedznieki seko tendencēm un izliek slazdus visām populārākajām darbībām tiešsaistē: viņi vai nu izveido tīmekļa lapu kopijas, kas līdzinās populāru interneta veikalu un straumēšanas pakalpojumu mērķlapām, vai arī izstrādā jaunas lapas, kurās piedāvā lietotājiem piekļuvi par brīvu apmaiņā pret viņu akreditācijas datiem vai bankas karšu informāciju.

Par īstu straumēšanas platformu nomaskēta pikšķerēšanas lapa

 

Bez iespējas vai vēlēšanās pamest mājokli patlaban neizbēgami rodas lielāks pieprasījums pēc tiešsaistes iepirkšanās un pakalpojumiem, jo ļaudis pārtiku, izklaidi un citas lietas cenšas iegādāties internetā. Kopā ar iepirkšanos aiz garlaicības, kā arī kārdinošiem to mazumtirgotāju piedāvājumiem, kuri cenšas noturēties virs ūdens pēc smagā trieciena ekonomikai, tas bieži vien veido kibernoziedznieku okšķerībai labvēlīgu situāciju,” stāsta Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijā. „Turklāt šī situācija neapšaubāmi rada milzīgu slodzi straumēšanas pakalpojumiem. Tā var palēnināt pakalpojuma sniegšanu, kas savukārt liks ļaudīm meklēt citus ceļus, kā piekļūt tiešsaistes saturam.”

Pikšķerēšanas vietnei var uzdurties dažādi. Visbiežāk lietotāji tiek novirzīti uz to no dažādām vietnēm vai krāpnieciskām e-vēstulēm. Šādā vietnē ir iespējams nonākt arī no meklētājprogrammām, jo, neraugoties uz to izstrādātāju milzīgajām pūlēm, krāpniekiem joprojām izdodas savas viltotās lapas iekļaut rezultātos, izmantojot melnās meklēšanas rezultātu uzlabošanas instrumentus. Tās ir darbības, ko uzbrucēji veic, cenšoties uzlabot vietnes pozīciju meklēšanas rezultātos ar aizliegtiem vai meklētājprogrammu neatzītiem paņēmieniem. Melnā optimizācija ietver dažādus meklētājrobotu maldināšanas paņēmienus, kas ļauj vietnēm ar lietotāja vaicājumam neatbilstīgu saturu nonākt meklēšanas rezultātu pirmajās rindās. Piemēram, melno meklēšanas rezultātu uzlabošanu var ievietot lapas tekstā, kas nav redzams lietotājam, bet ko indeksē meklētājprogramma.

Stingras karantīnas apstākļos straumēšanas pakalpojumi un iepirkšanās internetā ir glābiņš, kas mūs nodrošina ar pirmās nepieciešamības precēm un izklaidi, taču filmu, spēļu un cita satura meklēšana ārpus mūsu iecienīto likumīgo straumēšanas pakalpojumu aizsargātajiem portāliem nāks par labu kibernoziedzniekiem un var padarīt sabiedrību neaizsargātu pret uzbrukumiem,” piebilst Andis Šteinmanis. „Lai cik vilinoši būtu atrast alternatīvus satura avotus, mēs aicinām lietotājus būt pacietīgiem un palikt pie uzticamiem straumēšanas avotiem.”

Mēs iesakām patērētājiem šajā laikā būt sevišķi piesardzīgiem un atcerēties šos padomus, skatoties filmas, iepērkoties tiešsaistē un atverot e-vēstules no interneta veikaliem.

  • Izmantojiet uzticamus avotus, tas ir, pakalpojumus, kurus abonējat, nevis nejaušus avotus, pirms lejupielādes atkārtoti pārbaudot URL formātu vai uzņēmuma nosaukuma pareizrakstību. Viltotas vietnes var izskatīties tieši tāpat kā īstās, taču būs novirzes, kas palīdzēs pamanīt atšķirību.

  • Ja iespējams, maksājumiem izmantojiet kredītkarti un centieties nesaglabāt kartes informāciju straumēšanas vietnē.

  • Uzmanieties no piedāvājumiem, kas šķiet pārāk labi, lai būtu īsti, — parasti tie patiešām nav īsti.

  • Ievadiet vietrādi URL pārlūkā, lai skatītu piedāvājumu vietnē, nevis noklikšķiniet uz saitēm e-vēstulēs.

  • Katram tiešsaistes kontam izmantojiet unikālu, sarežģītu paroli.

  • Izmantojiet stipru drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security, kas nodrošina uzlabotu aizsardzību gan Mac, gan PC, gan mobilajās ierīcēs.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums