Kaspersky norāda: tiklīdz darbinieki sāka pāriet uz attālu piekļuvi, pieckāršojās uzbrukumu skaits tīkliem Latvijā

2020. gada 1. aprīlī
Kaspersky statistika liecina par krasu uzbrukumu skaita pieaugumu tīkliem Latvijā no 2020. gada 10. marta — daždien uzbrukumiem pakļauto ierīču skaits palielinājās no 9000 vidēji līdz maksimālajiem aptuveni 44 tūkstošiem. Maksimums sakrīt ar laiku Baltijā, kad pieauga tāldarbs, reaģējot uz valdības ārkārtas ierobežojošajiem pasākumiem, lai izlīdzinātu koronavīrusa (Covid-19) izplatības līkni valstī.

Stāsta Kaspersky Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas (GReAT) vecākais drošības pētnieks Māhers Jamuts: „Reģionā daudz biežāk notiek mēģinājumi ielauzties organizāciju sistēmās, lai pārņemtu to vadību, sabotētu to darbu vai piekļūtu konfidenciālai informācijai. Tāldarbs sniedz kibernoziedzniekiem lielisku iespēju uzbrukt ierīcēm, it sevišķi tām, kurām ne vienmēr ir ieviesti pietiekami IT drošības pasākumi. Novērotais lai arī īslaicīgais, bet krasais pieaugums liek domāt, ka, ņemot vērā pašreizējos apstākļus, kibernoziedznieki nopietni pievērsās šim reģionam ekspluatēšanai piemērotu neaizsargātu ierīču meklējumos, iespējams, tāpēc, ka strauji audzis šajā laikposmā aizsākto tāldarba protokolu daudzums — par to liecina arī uzbrukumu skaita pieauguma turpināšanās līdz nedēļas nogalei.”

Tika veikti dažādu veidu uzbrukumi, tomēr trešdaļa no tiem bija mēģinājumi iekļūt tīklā ar paroļu pārlasi — atkārtotiem mēģinājumiem ar dažādām rakstzīmju kombinācijām. Šis paņēmiens ir ļoti izplatīts un mēdz būt sekmīgs ar vājām vai atkārtoti izmantotām parolēm vai slikti konfigurētām sistēmām.

Tāpat kā citi tirgus komentētāji, arī Kaspersky nesen publicēja padomus, kas saistīti ar darba no mājām stratēģijām un svarīgiem drošības elementiem, kuri ir jāņem vērā, jo sakarā ar globālo pandēmiju šāda prakse daudziem uzņēmumiem kļūst vispārpieņemta.

Māhers Jamuts piebilst: „Aplūkojot uzbrukumu tīkliem statistiku par pēdējiem diviem mēnešiem, nav novērots, ka uzbrukumu skaits pārsniegtu 11 tūkstošus dienā, taču pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 44 tūkstošus. Šo uzplūdu analīze, protams, apstiprina nepieciešamību ieviest izšķirīgi svarīgus drošības pasākumus tāldarba stratēģijām, lai nodrošinātu efektīvu aizsardzību. Kaut gan uzplūdi atkal krītas, šis padoms, visticamāk, tiek uzklausīts un uztverts nopietni, ko ir patīkami redzēt, un mēs ceram, ka tā turpināsies.”

„Kaspersky” grafiks, kurā redzams uzbrukumu skaita tīkliem Latvijā krass pieaugums no 2020. gada 1. līdz 30. martam

 

Kaspersky publicē galveno padomu kopsavilkumu, kas darbiniekiem jāievēro, strādājot attāli:

        Izmantojiet virtuālo privāto tīklu, lai droši izveidotu savienojumu ar uzņēmuma tīklu.

       Visur, kur iespējams, izmantojiet daudzfaktoru autentifikāciju.

        Nodrošiniet, lai visas uzņēmuma ierīces, tostarp mobilie tālruņi, klēpjdatori un planšetdatori, ir aizsargātas ar piemērotu drošības programmatūru.

      Nodrošiniet, lai regulāri tiek ieinstalēti jaunākie pieejamie atjauninājumi.

       Lietojiet tikai uzņēmuma apstiprinātu telekonferenču programmatūru.

        Ievērojiet kiberdrošības pamatnoteikumus:

   nenoklikšķiniet uz e-vēstulēm no svešiniekiem vai nezināmiem avotiem;

   neatveriet pielikumus, kas saņemti no nepazīstamiem sūtītājiem;

lietojiet tikai stipras paroles;

  neizpaudiet paroles;

 neveidojiet savienojumu ar neaizsargātu vai publisku Wi-Fi.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

 

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums