Superstalkerprogrammatūra lasa ziņapmaiņas lietotnes un var atbloķēt uzraudzītas ierīces

2020. gada 17. martā
Kaspersky pētnieki ir atraduši jaunu stalkerprogrammatūras — komerciālas programmatūras, ko parasti izmanto lietotāju partneru vai kolēģu slepenai novērošanai, — paraugu, kura funkcionalitāte aizstāj visas iepriekš sastaptās programmatūras. Par MonitorMinor nosauktā programmatūra ļauj stalkeriem slepeni piekļūt visiem datiem un sekot līdzi darbībām izsekojamajās ierīcēs, kā arī populārākajos ziņapmaiņas pakalpojumos un sociālajos tīklos.

Šī stalkerprogrammatūras esence likvidē lietotāju konfidencialitāti un apdraud daudzu personisko informāciju un privāto dzīvi. Ja tiek novēroti un kontrolēti ļaužu dati, bieži vien rezultāts ir ar kiberdrošību nesaistītas sekas cietušajiem. Taču MonitorMinor izstrādātāji pat ir pieslēpuši lietotni, apliecinot, ka labi apzinās pretstalkerprogrammatūras rīku esību un cenšas tiem pretdarboties.

Primitīva stalkerprogrammatūra izmanto ģeozonēšanas tehnoloģiju, kas ļauj operatoram sekot līdzi upura atrašanās vietai un vairumā gadījumu pārtvert īsziņu un zvanu datus, taču MonitorMinor iespējas ir plašākas. Šī programmatūra atzīst ziņapmaiņas lietotņu lielo nozīmi datu ievākšanā un cenšas piekļūt datiem no visiem populārākajiem modernajiem saziņas rīkiem.

Tīrā operētājsistēmā Android tiešus sakarus starp lietotnēm nepieļauj izmēģināšanas vide, taču situācija var mainīties, ja ir instalēta superlietotāja veida lietotne (superlietotāja utilītprogramma), kas piešķir saknes piekļuvi sistēmai. Kad ir instalēta šī superlietotāja utilītprogramma, ierīces drošības mehānismi vairs nepastāv. Izmantojot šo utilītprogrammu, MonitorMinor izstrādātāji nodrošina pilnu piekļuvi datiem dažādos populāros sociālajos medijos un ziņapmaiņas lietotnēs, piemēram, HangoutsInstagramSkypeSnapchat un citos.

Turklāt, izmantojot saknes tiesības, stalkerprogrammatūra var piekļūt ekrāna atbloķēšanas shēmām, ļaujot stalkerprogrammatūras operatoram atbloķēt ierīci, kad tā atrodas tuvumā vai ierīce viņam nākamreiz ir fiziski pieejama. Šī ir oriģināla funkcija, ko Kasperskyiepriekš nav konstatējis nevienā mobilo platformu apdraudējumā.

Stalkerprogrammatūra var efektīvi darboties pat bez saknes piekļuves, ļaunprātīgi izmantojot piekļūstamības pakalpojuma programmsaskarni, kas ir izstrādāta, lai ierīces padarītu draudzīgas invalīdiem. Izmantojot šo programmsaskarni, stalkerprogrammatūra spēj pārtvert visus notikumus lietotnēs un veikt skaņas tiešraidi.

Citas šīs stalkerprogrammatūras funkcijas dod operatoriem iespēju:

·                     vadīt ierīces, izmantojot īsziņu komandas;

·                     skatīt reāllaika videoattēlu no ierīces kamerām;

·                     ierakstīt skaņu no ierīces mikrofoniem;

·                     skatīt „Google Chrome” pārlūkošanas vēsturi;

·                     skatīt noteiktu lietotņu lietojuma statistiku;

·                     skatīt ierīces iekšējās atmiņas saturu; 

·                     skatīt kontaktpersonu sarakstus;

·                     skatīt sistēmas žurnālus.

„„MonitorMinor” daudzējādā ziņā pārspēj citas stalkerprogrammatūras un izmanto visu veidu izsekošanas funkcijas, no kurām dažas ir vienreizīgas, kā arī to ir gandrīz neiespējami pamanīt upura ierīcē. Šī konkrētā lietotne ir ārkārtīgi agresīva — tā pilnīgi atņem upurim visu ierīces lietošanas konfidencialitāti un pat ļauj uzbrucējam retrospektīvi ielūkoties, ko upuris ir darījis iepriekš. Šādu lietotņu pastāvēšana uzsver aizsardzības pret stalkerprogrammatūru svarīgumu un nepieciešamību apvienot spēkus cīņā par konfidencialitāti. Tieši tāpēc ir svarīgi pievērst lietotāju uzmanību šai lietotnei, kas varmāku rokās var kļūt par galveno kontroles instrumentu. Mēs esam arī preventīvi informējuši par šo ļaunprogrammatūru sadarbības partnerus Koalīcijā pret stalkerprogrammatūru, lai pēc iespējas drīz pasargātu pēc iespējas vairāk lietotāju,”komentē Kaspersky vadītājs Baltijā Andis Šteinmanis.

Kaspersky telemetrijas dati liecina, ka pašlaik vislielākais šīs stalkerprogrammatūras instalāciju īpatsvars ir Indijā (14,71 %). Nākamā ir Meksika (11,76 %), kam seko Vācija, Saūda Arābija un Apvienotā Karaliste (5,88 % katrā valstī), kā arī citas valstis, kur visvairāk izmantots šis jaunais stalkerprogrammatūras veids.

Lasiet vairāk par MonitorMinor vietnē Securelist.com.

Lai mazinātu risku kļūt par stalkera upuri, Kaspersky iesaka rīkoties šādi.

·                     Viedtālruņa iestatījumos bloķējiet programmu instalēšanu no nezināmiem avotiem.

·                     Nekādā ziņā neizpaudiet mobilās ierīces paroli vai piekļuves kodu pat personām, kurām uzticaties. 

·                     Kad izbeidzat attiecības, nomainiet visus mobilās ierīces drošības iestatījumus, piemēram, paroles un lietotņu atrašanās vietas piekļuves iestatījumus. Bijušais var mēģināt iegūt jūsu personisko informāciju, lai manipulētu ar jums.

·                     Pārbaudiet lietotņu sarakstu ierīcēs, lai noskaidrotu, vai bez jūsu piekrišanas nav instalētas aizdomīgas programmas.

·                     Izmantojiet stipru drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security,kas jūs informē par komerciālās spiegprogrammatūras klātbūtni, kuras nolūks ir pārkāpt jūsu konfidencialitāti tālrunī.

·                     Ja uzskatāt, ka esat vajāšanas upuris un jums ir vajadzīga palīdzība, sazinieties ar atbilstīgu organizāciju, lai saņemtu profesionālu konsultāciju.

·                     Ir resursi, kas var palīdzēt vardarbības ģimenē un iepazīšanās gaitā, kā arī vajāšanas un seksuālās vardarbības upuriem. Ja jums ir jautājumi par stalkerprogrammatūru un gribat saņemt palīdzību, lūdzu, sazinieties ar Koalīciju pret stalkerprogrammatūru, ko veido bezpeļņas grupas un IT drošības organizācijas, www.stopstalkerware.org.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums