Mūsdienu bērni — un kur viņus meklēt: 79 % vecāku Latvijā neseko līdzi bērnu atrašanās vietai

2019. gada 4. martā
Senāk vecāki vienmēr centušies noteikt ģeogrāfiskās robežas, kur bērni drīkst vai nedrīkst doties. Tagad ir vēl viena iespēja uzraudzīt bērna atrašanās vietu — sekot tai līdzi, izmantojot specializētu programmatūru, tomēr Kaspersky veiktā īpašā vecāku aptauja liecina, ka to saprot tikai nedaudzi vecāki Latvijā.

Izveidojot īpašu aptauju vecākiem, starptautiskais kiberdrošības uzņēmums Kaspersky pievērsa uzmanību problēmām, ar kurām var saskarties mūsdienu vecāki, kad mijiedarbojas digitālajā telpā. Kampaņa aplūkoja dažādus digitālās bērnu audzināšanas aspektus, tostarp fotogrāfiju publicēšanu, pārrunas par bērnu digitālo dzīvi, kiberiebiedēšanu un tās sekas, kā arī izsekošanas, piemēram, atrašanās vietas noteikšanas, rīku izmantošanu. 

Aptauja liecina, ka 79 % vecāku Latvijā neseko līdzi bērna atrašanās vietai. Iemesli ir dažādi: 27 % vispār nav domājuši par atrašanās vietas noteikšanu, savukārt 16 % nezina, kā to izdarīt. Ir iespēja izmantot bērnu ierīcēs instalētu programmatūru, kas ļauj vecākiem atrast bērnus kartē un noteikt drošu apgabalu, kurā viņi drīkst uzturēties, taču 74 % vecāku Latvijā apgalvo, ka viņiem tā nav instalēta nevienā ierīcē. 

“Mūsu bērni aug pavisam citā informācijas pieejamības laikmetā, bet uzskatu, ka ir būtiski nosargāt viņu pirmos soļus digitālajā pasaulē. Tāpat kā uz ielas mēs sargājam, lai viņi neuzticās svešiniekiem, tāpat arī internetā virsū skrienošais saturs ir jāauzmana. Protams, bērniem jāstāsta, kas ir pareizi un kas nē, tomēr mūsu darbs ir pirmais - uzmanīt, lai ar internetu viņi iepazīstas caur drošām saitēm un instalēt risinājumus, kas palīdz pasargāt no nejaušības nonākt nevēlamos, vecumam nepiemērotos saitos. Ar katru bērna augšanas gadu kļūs grūtāk nosargāt viņu gan īstajā dzīvē, gan internetā, tāpēc domāju, ka jo agrāk sāksim par to domāt, jo mazāk nepatīkamu pārsteigumu mūs sagaida.  Savlaicīgi pieslēgta bērna atrašanas opcija caur viņa viedierīci, strādās kā apdrošināšana pret negadījumiem”, savās domās par personas attieksmi ikdienā saistībā ar kiberdrošību dalās mūziķe un trīs bērnu mamma Māra Upmane-Holšteine.

„Mūslaiki piedāvā plašu rīku klāstu, kas var palīdzēt nepieļaut negadījumus reālajā vai digitālajā dzīvē. Ir izšķirīgi svarīgi zināt, kā tos var izmantot, kādas ir to priekšrocības, un faktiski lietot tos. Sekošana līdzi bērna atrašanās vietai noteikti var aiztaupīt daudz nepatikšanu — priekšrocības ietver arī faktu, ka tā ļauj kontrolēt ne tikai bērna digitālo, bet arī reālo dzīvi,” norāda Kasperskyvadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Lai nodrošinātu un aizsargātu bērnu gan digitālajā, gan reālajā dzīvē, Kaspersky stingri iesaka ievērot šos padomus.

  1. Uzziniet vairāk par bērnu kiberdrošību: izpētiet jaunākās tendences, lietotnes, rīcības veidu, kas ir jāapgūst, lai izsargātos no briesmām (piemēram, drošības pamatnoteikumi internetā).
  2. Runājieties ar bērnu un nosakiet robežas, kuras nedrīkst pārkāpt: pārrunājiet ar viņu drošas atrašanās vietas gan reālajā dzīvē, gan tīmekļa lapās.
  3. Instalējiet stipru drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Safe Kids, lai sekmīgi uzraudzītu bērna darbību. 

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums