Kaspersky brīdina: Koronavīruss ir sasniedzis tīmekli

2020. gada 4. februārī
Kaspersky noteikšanas tehnoloģijas ir atradušas ļaunprātīgas datnes, kuras ir nomaskētas par dokumentiem, kas ir saistīti ar nesen atklāto koronavīrusu — vīrusu slimību, kas bīstamības dēļ tiek plaši atspoguļota medijos. Pamanītās ļaunprātīgās datnes bija nomaskētas par .pdf, .mp4 un .docx datnēm par koronavīrusu. Datņu nosaukumi netieši norāda, ka tajās ir ietvertas videopamācības, kā izsargāties no vīrusa, jaunumi par apdraudējumu un pat vīrusa noteikšanas procedūras, bet patiesībā tā nav.

Īstenībā šajās datnēs bija ietverti visdažādākie apdraudējumi, sākot no Trojas zirgiem līdz tārpiem, kas spēj iznīcināt, bloķēt, pārveidot vai kopēt datus, kā arī traucēt datoru vai datortīklu darbību.

Kibernoziedznieki jau izmanto par ēsmu koronavīrusu, kas tiek plaši apspriests jaunākajās ziņās. Līdz šim mēs esam novērojuši tikai 10 unikālas datnes, bet, tā kā šāda veida darbība bieži tiek veikta ar populāriem ziņu tematiem, mēs prognozējam, ka šī tendence var pastiprināties. Tā kā ļaudis turpina raizēties par savu veselību, iespējams, novērosim, ka tiek izplatīts arvien vairāk viltus dokumentos par koronavīrusu noslēptu ļaunprogrammatūru,” komentē Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijā.

Kaspersky izstrādājumi nosaka ar koronavīrusu saistītās ļaunprātīgās datnes ar šādiem noteikšanas nosaukumiem:

Worm.VBS.Dinihou.r

Worm.Python.Agent.c

UDS:DangerousObject.Multi.Generic

Trojan.WinLNK.Agent.gg

Trojan.WinLNK.Agent.ew

HEUR:Trojan.WinLNK.Agent.gen

HEUR:Trojan.PDF.Badur.b

Lai nekļūtu par tādu ļaunprogrammatūru upuri, kas izliekas par ekskluzīvu saturu, Kaspersky iesaka rīkoties šādi:

  • Centieties izvairīties no aizdomīgām saitēm, kas sola ekskluzīvu saturu. Ticamu un pamatotu informāciju meklējiet oficiālos avotos.

  • Apskatiet lejupielādētās datnes paplašinājumu. Dokumentiem un videodatnēm nav jābūt veidotām .exe vai .lnk formātā.

  • Visaptverošai aizsardzībai pret visdažādākajiem apdraudējumiem izmantojiet spēcīgu drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Security Cloud

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.


 

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli