Cēsīs uzsāk ambiciozu digitālās attīstības procesu


public. foto
Līdz ar datu ekonomikas un datu tehnoloģiju attīstību, Cēsis ir uzsākušas ambiciozu digitālās attīstības procesu, konferencē "Es. Identitāte. Dati", paziņoja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Cēsis ir kļuvušas par digitālās identitātes attīstības kustības "Valsts #196" partneri, iestājušās Latvijas IT klasterī, lai kopā ar nozares līderiem nostiprinātu IT nozares attīstību Cēsīs, gatavojas uzsākt mākslīgā intelekta tehnoloģiju mūžizglītības projektu kopā ar Latvijas Universitāti un Microsoft, kā arī veido savu atvērto datu stratēģiju un sadarbojas ar Datu skolu datu pratības veicināšanai.

Jānis Rozenberg, Cēsu novada domes priekšsēdētājs: “Līdz ar datu ekonomikas un datu tehnoloģiju attīstību, nākamo 20 gadu laikā 47% profesiju mainīsies vai transformēsies*, bet jau tuvāko 10 gadu laikā 50% darbaspēka ASV pāries uz dažādām pašnodarbinātības formām, liecina ASV veikta pētījuma dati**. Ir skaidrs, ka ļoti līdzīgs attīstības scenārijs būs arī citur pasaulē, tostarp Latvijā. Līdz ar to mums jau šobrīd ir jādomā un jāstrādā pie tā, lai iedzīvotāji būtu izglītoti, kompetenti un sagatavoti šīm pārmaiņām. Līdz ar to šogad plānots Cēsīs īstenot vairākus projektus, kas balstīti kompetenču izglītībā, lai vairotu cēsinieku prasmes un zināšanas. Cēsīs ir ļoti pievilcīga vide dzīvošanai, infrastruktūra, ambiciozi mērķi un motivācija attīstīties kā dzīvīgai un ekonomiski spēcīgai pilsētai, kas spēj piesaistīt globālajā tirgū konkurētspējīgus Latvijas un arī starptautiskus inovatīvus uzņēmumus.”

Kustības “Valsts #196” vēstnieks, IT uzņēmuma SQUALIO vadītājs Sandis Kolomenskis: “Ikviena Facebook lietotāja datu ģenerētā vērtība ir 7,28 eiro gadā, un tas ir minimāla daļa no kopējā ģenerētā datu apjoma. Kad dati veidos 10 % no kopējā ekonomikas īpatsvara, četru cilvēku ģimene ar saviem datiem varētu pelnīt tūkstošiem eiro gadā! Šodienas izaicinājums ir izprast datu vērtību un, kā no tiem, ar kuru datiem pelna citi, kļūt par tiem, kuri prot izmantot datu ekonomikas sniegtās iespējas savai attīstībai un izaugsmei. Mēs kopā ar cēsniekiem gada laikā plānojam izveidot “digitālo mugursomu” – instrumentu un metožu kopumu, kas palīdzēs šo mērķi sasniegt ikvienam ieinteresētam un proaktīvam cilvēkam.”

LU pētniece, prof. Iveta Reinholde dalījās pētījuma pirmās fāzes datos, kas apliecina, ka cēsnieku pašvērtējums savām digitālajām prasmēm ir salīdzinoši augsts - 3,86 piecu ballu skalā. Divi galvenie motivatori apgūt vairāk ir interese un iespēju apzināšanās no vienas puses un vajadzība jeb piespiedu mehānisms no otras puses. Turpmākajā pētījuma gaitā tiks veikta padziļināta iedzīvotāju prasmju un zināšanu analīze, veidojot personalizētu kartēšanu, ko vēlāk varētu attiecināt arī uz pārējiem Latvijas iedzīvotājiem, lai attīstītu viņu digitālās prasmes un zināšanas.

Savukārt Microsoft vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa informēja par starptautiska mūžizglītības kursa uzsākšanu Cēsīs mākslīgā intelekta laikmetam nepieciešamo tehnoloģiju prasmju attīstīšanai sadarbībā ar Latvijas Universitāti, kas jau šajā pavasarī tiks īstenots Cēsu pilsētā.

Konferences “Es. Identitāte. Dati” ietvaros pētnieki, uzņēmēji, eksperti vērtēja Cēsu attīstības potenciālu, dalījās savos pieredzes un iedvesmas stāstos. Konference pulcēja vairāk nekā 500 dalībnieku

*https://www.theguardian.com/us-news/2017/jun/26/jobs-future-automation-robots-skills-creative-health

** UpworkTM, Freelancers Union. Freelancing in America 2017.

Kustības “Valsts #196” mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju digitālās identitātes nostiprināšanu un attīstīšanu datu tehnoloģiju laikmetā. Gada laikā taps rīku, prasmju un iespēju kopums jeb “digitālā mugursoma”, kas būs pieejama ikvienam interesentam. “Valsts #196” iniciators ir IT uzņēmums SQUALIO, tai jau šobrīd pievienojušies – Ekonomikas ministrija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, tehnoloģiju uzņēmumi Draugiem Group, Microsoft Latvia, Cēsu novada dome, Latvijas IT klasteris, LIKTA, Cēsu koprades māja Skola6 un citi.

Maija Dulle-Sūniņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums