Kaspersky Lab pārvietos Latvijas lietotāju datu apstrādes infrastruktūru uz Šveici līdz šī gada pēdējam ceturksnim


Antons Šingarjovs, publicitātes foto

Kaspersky Lab sarīkoja Kaspersky caurredzamības konferenci Rīgā, Latvijā, lai iepazīstinātu ar apdraudējumu vides evolūciju Baltijas valstīs un sniegtu jaunāko informāciju, kā pasaules informācijas un sakaru tehnoloģiju nozare pašreizējā kiberdrošības vidē var vislabāk nodrošināt uzticēšanos un pārliecību par savām precēm un pakalpojumiem.

Kaspersky Lab viceprezidents sabiedrisko attiecību jautājumos Antons Šingarjovs sarīkojumā pastāstīja par Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas jaunākajām norisēm, kas ietilpst Kaspersky Lab nemitīgajos centienos nodrošināt savu izstrādājumu integritāti un uzticamību, lai kalpotu uzņēmuma misijai aizsargāt klientus no kiberdraudiem. Līdz šī gada pēdējam ceturksnim Kaspersky Lab pārvietos Latvijas lietotāju datu apstrādes infrastruktūru uz datu centriem Cīrihē, kas nozīmē vēl vienu soli uzņēmuma apņemšanās ietvaros saskaņā ar Globālās pārredzamības iniciatīvu.

«Katru dienu mēs izvēlamies simtiem reižu: pārtiku lielveikalā, skolu bērniem, jaunu viedtālruni vai programmatūru klēpjdatoram. Uzticēšanās ir būtiska pamatvērtība, izdarot izvēli. Jūs nekādā ziņā neizvēlēsities ārstu, kuram neuzticaties, un savas digitālās dzīves aizsardzībai jūs nekad neizvēlēsities neuzticamu kiberdrošības risinājumu,» komentē Antons Šingarjovs. «Uzticēšanās kļūst par lielāko problēmu informācijas tehnoloģiju un kiberdrošības vidē, un caurredzamība kā risinājums kļūst par IT un it sevišķi kiberdrošības nozares jauno standartu. Mēs lepojamies, ka esam šī procesa avangardā.»

Kaspersky Lab Starptautiskajā caurredzamības iniciatīvā dotie solījumi īstenojas, uzlabojot uzņēmuma darbības noturību un uzticamību. «Kad Šveicē tika atvērts pirmais Caurredzamības centrs, ar apdraudējumiem saistītos datus no lietotājiem Eiropā sākām apstrādāt datu centros Cīrihē. Kopš tika paplašināta Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas ietvaros izveidotā apbalvošanas programma par atrastajām kļūdām, mēs jau esam izlabojuši vairāk nekā 50 kļūdu, par kurām ir informējuši drošības pētnieki. No tām vairākas tika atzītas par īpaši vērtīgām, un kopējais naudas balvu apjoms ir sasniedzis 17 750 USD. Un šīs darbības ir tikai sākums,» turpina Kaspersky Lab viceprezidents sabiedrisko attiecību jautājumos Antons Šingarjovs.

Kaspersky Lab Starptautiskā caurredzamības iniciatīva vēlreiz apliecina uzņēmuma centienus katru dienu nopelnīt un saglabāt savu klientu un partneru uzticēšanos.


Jornts van der Vīls, publicitātes foto

Turklāt Kaspersky Lab sarīkojumā sniedza pārskatu par kiberdraudiem Baltijā. Kaspersky Lab Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas drošības pētnieks Jornts van der Vīls pastāstīja, ka pēdējie mēneši ir bijuši notikumiem ļoti bagāti digitālo apdraudējumu ziņā, ar kuriem saskārušies lietotāji gan visā pasaulē, gan šajās valstīs. Piemēram, 2018. gadā vidēji lietotājs Latvijā saskārās ar 150 inficēšanas mēģinājumiem, savukārt Igaunijā un Lietuvā šis rādītājs bija attiecīgi 159 un 121 mēģinājums. Vislielākais internetā sastopamo apdraudējumu skaita pieaugums tika novērots Igaunijā: pieaugums veidoja 223 % salīdzinājumā ar 2017. gadu (165 % un 102 % attiecīgi Latvijā un Lietuvā).

«Izspiedējvīrusu konstatējumu skaits 2018. gadā ir palielinājies par 18 % salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, savukārt kriptonaudas izracēju konstatējumu skaits ir audzis 3,5 reizes. Mēs prognozējam, ka šādu uzbrukumu sarežģītība un izsmalcinātība turpinās augt un pilnveidoties. Tas norāda, cik svarīgi ir atbilstīgi drošības risinājumi, ko atbalsta nepārtrauktas drošības mācības, lai veicinātu izpratni par šādu uzbrukumu bīstamību,» sacīja Kaspersky Lab Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas drošības pētnieks Jornts van der Vīls.

Par Kaspersky Lab caurredzamības principiem un Starptautisko caurredzamības iniciatīvu uzziniet vairāk www.kaspersky.com/about/transparency.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 21 gadu strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli