Kad viedtālrunis izlādējās, es iestrēgu tuksnesī

2018. gada 26. septembrī

Iztēlojieties, ka esat ārzemēs, nomaldījies un bez iespējas sazināties ar kādu, kas jums varētu palīdzēt. Ziniet, ka daudzi ir saskarušies ar šādu nepatīkamu iznākumu, kad salūst tālrunis vai planšetdators, kad izlādējas ierīces akumulators vai sabojājas sakari. Kaspersky Lab pētījums liecina, ka sakaru ierīces tagad ir brīvdienu pirmās nepieciešamības priekšmets, jo ļaudīm tās ir vajadzīgas, lai uzņemtu fotogrāfijas (63 %), atrastu ceļu no punkta A uz punktu B (55 %) vai, ja nepieciešams, lūgtu palīdzību (51 %). Patiesībā ļaudis ir tik ļoti atkarīgi no ierīcēm, ka 39 % pat nevar iztēloties ceļojumu bez tām.

Kaspersky Lab pētījumā noskaidrots, ka ļaužu atkarība no pastāvīga savienojuma ceļojuma laikā nozīmē, ka ierīces kļūme vai sakaru zudums viņus ļoti drīz padara viegli ievainojamus. Tā ir parasta parādība — pētījumā konstatēts, ka sestdaļai (17 %) ceļojumā ir bijušas problēmas zaudēta savienojuma dēļ.

Pētījumā ir minēti visdažādākie nepatīkamie piedzīvojumi, sākot no ļaudīm, kas nespēj atrast naktsmājas, līdz garām palaistam zvanam par lidojuma maiņu vai saindēšanās ar pārtiku, tāpēc ka nebija iespējams tiešsaistē sameklēt informāciju par ēstuvēm.

Kāds anonīms pētījuma respondents pat sacīja, ka tad, kad viedtālrunis izslēdzās, viņš iestrēga tuksnesī. Ar šo biedējošo situāciju varētu viegli tikt galā, ja viņam būtu bijuši sakari, taču bez iespējas lietot viedtālruni viņš bija nonācis briesmās.

Iestrēgšana tuksnesī ir ārkārtējs piemērs, bet par nestrādājošiem sakariem raizējas daudzi — vairums ļaužu (84 %) piekrīt, ka izjustu stresu, ja būtu apmaldījušies nepazīstamā vietā, un divas piektdaļas (39 %) uztraucas par to, ka kaut kas tāds varētu ar viņiem notikt.

Kaspersky Lab viceprezidents preču tirgvedības jautājumos Dmitrijs Aļošins sacīja: «No šī un daudziem citiem incidentiem varēja izvairīties, ja mēs vairāk rūpētos par savām sakaru ierīcēm. Ja mēs esam atkarīgi no pastāvīga savienojuma, tas ne vienmēr liecina par kaut ko sliktu. Galu galā sakari mums palīdz navigēt ceļojumos un atrast labākās vietas, kur ēst, dzert un apmesties. Taču, ja mēs esam atkarīgi, nekaitēsim savai drošībai, zaudējot šos sakarus, kad esam devušies plašajā pasaulē!»

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli