Par uzbrukumiem vairāk nekā 100 uzņēmumiem ir apcietināti trīs bēdīgi slavenās kibernoziedznieku grupas...

Par uzbrukumiem vairāk nekā 100 uzņēmumiem ir apcietināti trīs bēdīgi slavenās kibernoziedznieku grupas «Carbanak» dalībnieki

2018. gada 3. augustā

Saistībā ar ASV apgabaltiesā Sietlā iesniegtajām apsūdzībām ir apcietināti un pašlaik atrodas ieslodzījumā trīs augsta līmeņa dalībnieki no sarežģītu starptautisku kibernoziegumu grupas, kas darbojās no Austrumeiropas. Saskaņā ar šodien izziņotajām trim federālajām apsūdzībām Ukrainas valstspiederīgie 44 gadus vecais Dmitro Fedorovs, 33 gadus vecais Fedirs Hladirs un 30 gadus vecais Andrijs Kolpakovs piedalās aktīvā hakeru grupā, kas plaši pazīstama ar nosaukumu Carbanak Group (un citu nosaukumu starpā tiek dēvēta arī par FIN7 un Navigator Group). Vismaz kopš 2015. gada Carbanak Group dalībnieki veica ļoti sarežģītu ļaunprogrammatūru kampaņu, kas bija vērsta pret vairāk nekā 100 uzņēmumiem ASV galvenokārt restorānu, spēļu un viesmīlības nozarē. Apsūdzībās teikts, ka Carbanak Group ielauzās tūkstošos datorsistēmu un nozaga miljoniem klientu kredītkaršu un debetkaršu numuru, ko grupa izmantoja vai pārdeva peļņas nolūkā.

«Kaspersky Lab ir gandarīts, ka tiesībaizsardzības iestādes ir paziņojušas par aizdomās turēto bandas Carbanak dalībnieku apcietināšanu. Šī grupa veikusi finanšu zādzības milzīgā apjomā. Mēs esam sekojuši līdzi Carbanak apdraudējumam kopš 2014. gada, novērojot, kā tā parastos finansiālos noziegumos pirmā izmantoja ļoti sarežģītus rīkus, paņēmienus un procesus, kas parasti ir raksturīgi valsts atbalstītiem apdraudējumu izpildītājiem. No šīm avangarda grupām tā iemācījās, kā palikt nepamanītam, vairojot bagātības. Pēc mūsu iegūto datu publicēšanas banda nevis pašlikvidējās un pazuda, kā dara daudzi citi, bet gan palika un patiesībā paplašināja darbību. Mūsu pētījumi liecina, ka laika gaitā Carbanak kļuva par jumta organizāciju plašām kibernoziedzīgām darbībām, kuru kopējais mērķis bija nelikumīga finanšu ieguve. Mēs uzskatām, ka tāda aktīva starptautiskā sadarbība, kas ļāva veikt šos arestus, ir galvenais veids, kā notvert un apturēt vissarežģītākos kiberdraudus. Mēs priecājamies par katru iespēju atbalstīt šādu darbību,» komentēja Kaspersky Lab vadītājs Ziemeļu un Baltijas valstīs Laifs Jensens.

Katram no trim FIN7 noziedzniekiem ir izvirzīti 26 kriminālapsūdzības punkti par noziedzīgu vienošanos, e-krāpšanu, datoru uzlaušanu, krāpšanu ar piekļuves ierīcēm un pastiprinātu personas datu zādzību. Apsūdzības liecina, ka Carbanak Group ar desmitiem dalībnieku uzsāka lielu skaitu ļaunprātīgu kiberuzbrukumu viļņu daudziem uzņēmumiem, kas strādā ASV un citās valstīs. Carbanak Group rūpīgi izstrādāja e-vēstules, kas uzņēmumu darbiniekiem šķistu īstas, un papildināja tās ar tālruņa zvaniem, lai vēstules šķistu vēl īstākas. Kad pievienotā datne tika atvērta un aktivēta, līdztekus citu rīku arsenālam kibernoziedznieki izmantoja bēdīgi slavenās Carbanak ļaunprogrammatūras pielāgotu versiju, lai galu galā iegūtu piekļuvi un nozagtu uzņēmuma klientu maksājumu karšu datus. Kopš 2015. gada Carbanak Group pārdeva šos datus interneta pagrīdes tirgos. (Papildu dokuments «Kā FIN7 uzbruka un zaga datus» sīkāk izskaidro šo shēmu.)

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli