Kabatzagļiem var uzsmaidīt veiksme, jo puse ļaužu neaizsargā mobilās ierīces ar paroli

2018. gada 11. jūlijā
Puse (52 %) ļaužu visā pasaulē joprojām neaizsargā mobilās ierīces ar paroli un tikai 22 % izmanto pretnozagšanas risinājumus, tāpēc viedtālruni nočiepuša garnadža loms var būt necerēti liels. Šī ir viena no jaunākajām problēmām, kam pievērš uzmanību Kaspersky Lab. Uzņēmuma speciālisti ir ievērojuši, ka ļaudis atstāj visiem pieejamas savas ierīces un tādējādi arī arvien vairāk tajās saglabāto vērtīgo datu.

Tagad daudzi piekļūst internetam un veic darbības tiešsaistē galvenokārt no mobilajām ierīcēm, tāpēc ierīces zaudēšana sīkā zādzībā ir potenciāli kaitējošāka un nepatīkamāka nekā līdz šim. Piemēram, 38 % aptaujāto personu Latvijā apgalvo**, ka lieto internetu viedtālrunī katru dienu, un 12 % tagad pastāvīgi izmanto planšetdatoru darbībām tiešsaistē.

Tas nozīmē, ka šajās ierīcēs tiek saglabāti un no tām nosūtīti vairāku veidu vērtīgi dati. Piemēram, gandrīz piektdaļa valsts iedzīvotāju (18 %) viedtālrunī regulāri izmanto tiešsaistes banku pakalpojumus, kas, protams, sniedz piekļuvi vērtīgai finanšu informācijai. Turklāt 21 %, kas pastāvīgi izmanto viedtālruni piekļuvei e-pastam, apgalvo, ka izmanto to arī aktivitātēm sociālajos medijos — abi veidi ietver milzīgu konfidenciālo datu apjomu.

Tomēr daudz vērtīgu datu mobilajās ierīcēs ne vienmēr padara ļaudis apzinīgus un liek nodrošināties — mazāk nekā puse (48 %) aizsargā mobilās ierīces ar paroli un tikai 14 % šifrē datnes un mapes, lai nepieļautu nesankcionētu piekļuvi. Tātad, ja ierīces nonāk svešās rokās, visi dati, sākot no personiskajiem kontiem līdz fotogrāfijām, vēstulēm un pat finansiālajai informācijai, var kļūt pieejami kādam citam.

Nozīmīgas sekas var būt pat ar paroli aizsargātas ierīces zaudējumam. Piemēram, mazāk par pusi (41 %) ļaužu veido datu rezerves kopiju un tikai 22 % izmanto pretnozagšanas funkcijas mobilajās ierīcēs. Tas nozīmē, ka ierīču bijušajiem īpašniekiem, visticamāk, neizdosies piekļūt savai personiskajai informācijai un kontiem.

Kaspersky Security Cloud un Kaspersky Internet Security for Android ir izstrādāta, lai palīdzētu lietotājiem aizsargāt mobilās ierīces. Piemēram, Kaspersky Security Cloud automātiski pielāgojas lietotāju uzvedībai, tādējādi nodrošinot spēcīgu aizsardzību, lai kādos apstākļos viņi atrastos. Turklāt Kaspersky Internet Security for Android mudina lietotājus aizsargāt ierīces ar paroli, sekmīgi pasargājot gan no tiešsaistes, gan no bezsaistes apdraudējumiem, vai tā būtu zādzība, ļaunprogrammatūra vai svešinieku ziņkārīgie skatieni.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli