Kaspersky Lab novēro Trojas zirga Rakhni spēju izvēlēties būt par izracēju vai šifrētājvīrusu, kad tas inficē upuri

2018. gada 5. jūlijā
Kaspersky Lab izstrādājumi ir konstatējuši jaunus ļaunprātīgus eksemplārus, kas saistīti ar bēdīgi slaveno Trojas zirgu saimi Trojan-Ransom.Win32.Rakhni. Šīs ļaunprogrammatūras galvenā iezīme ir spēja izvēlēties, kā inficēt upurus, tas ir, būt par šifrētājvīrusu vai izracēju. Mūsu pētnieki uzskata, ka šī ļaunprogrammatūra galvenokārt uzbrūk uzņēmumiem, nevis mājas lietotājiem un pārsvarā tiek izplatīta Krievijā (95,57 %). Tā ir sastopama arī Kazahstānā (1,36 %), Ukrainā (0,57 %), Vācijā (0,49 %) un Indijā (0,41 %). Pēdējā gada laikā vien Trojas zirgi Trojan-Downloader.Win32.Rakhni ir uzbrukuši vairāk nekā astoņiem tūkstošiem lietotāju.

Ļaunprogrammatūras tiek izplatīta ar surogātpasta vēstulēm, kam pievienots dokuments ar ļaunprātīgu izpildāmo datni. Kad dokuments tiek atvērts, tiek palaista ļaunprātīgā datne. Tieši tad Trojas zirgs izlemj, kurš vērtums ir jālejupielādē upura datorā.

Ļaunprogrammatūra pārbauda, vai pastāv direktorijs «%AppData%Bitcoin», kas var liecināt par vietējo bitmonētu maku krātuvi. Pēc Kaspersky Lab pētnieku domām, tas liek pieņemt, ka upuri labprāt samaksās par datņu saņemšanu atpakaļ, tāpēc Trojas zirgs šifrē datnes ar šifrētājvīrusu. Tas uzbrucējam garantē drīzu peļņu. Pretējā gadījumā noziedznieki centīsies nopelnīt naudu uz upura rēķina, viņam nezinot palaiduši izracēju ar nosacījumu, ka datora jauda ir pietiekama resursietilpīgu izraces uzdevumu izpildei.

Interesanti, ka Trojas zirgs var arī izlemt pilnīgi ignorēt inficēto datoru un nelejupielādēt ne šifrētājvīrusu, ne izracēju. Tomēr tas neļauj upurim norauties no āķa, jo tik un tā tiek palaistas tīkla tārpa funkcijas, tas ir, Trojas zirgs mēģinās izplatīt kopijas uz visiem upura vietējā tīklā pieejamajiem datoriem.

«Ļaunprogrammatūras spēja izlemt, kuru vērtumu tā lietos upura inficēšanai, ir vēl viens kibernoziedznieku izmantotās pielāgošanās taktikas piemērs. Viņi vienmēr centīsies gūt labumu no upuriem, vai nu tieši izspiežot naudu (ar šifrētājvīrusu), bez atļaujas izmantojot lietotāja resursus savām vajadzībām (ar izracēju) vai izmantojot upuri ļaunprogrammatūras izplatīšanas ķēdē (ar tīkla tārpu),» sacīja Kaspersky Lab ļaunprogrammatūru analītiķis Orhans Mamedovs.

Kaspersky Lab izstrādājumi nosaka aprakstīto ļaunprogrammatūru ar šiem verdiktiem.

Lejupielādētājs: Trojan-Downloader.Win32.Rakhni.pwc

Izracējs: not-a-virus:RiskTool.Win32.BitCoinMiner.iauu

Šifrētājvīruss: Trojan-Ransom.Win32.Rakhni.wbrf

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli