Prāta asināšana ar planšetdatoru: piecas labākās mobilās spēles bērniem


foto;www.3dnews.ru
2018. gada 1. jūnijā
Tagad gandrīz katrā ģimenē ir planšetdators. Bērniem tie ļoti patīk, un viņi labprāt patērē visu izklaidējošo saturu, kam spēj tikt klāt ar mazajām rociņām. Šajā bīstamajā platformā bērnus nedrīkst atstāt vienus bez pieredzējuša padomdevēja. Mēs varam un mūsu pienākums ir filtrēt un dozēt šo saturu, lai tas patiešām kalpotu bērnu vispusīgai attīstībai un palīdzētu viņiem pašizziņas procesā.

Kaspersky Lab eksperti ir atlasījuši piecas planšetdatora spēles, ko viņi līdz šim ir izvēlējušies saviem bērniem. Pieredze liecina, ka šādu spēļu sabalansēts patēriņš (30 minūtes dienā, ja bērns ir ievērojis uzvedības noteikumus un dienas režīmu) veicina bērna attīstību un satuvina viņu ar vienaudžiem.

  1. Dārgumu meklēšana. Tādu spēļu mobilajām ierīcēm ir daudz. Nesens atklājums ir Machinarium. Šajā spēlē ir viss: skaisti veidota pasaule, amizanti tēli, atjautības uzdevumi, vienkārša labā un ļaunā paradigma, labs mērķis. Var ieteikt vēl pāris jauku kvestu (jā, mēs daudz nespēlējam): Botanicula un Jack and The Beanstalk.
  2. Taktilā un vizuālā uztvere. Vēl ir ieteicams ņemt vērā ne vien pašu spēli, bet arī izstrādātāju. Uzņēmums Toca Boca ir izstrādājis desmitiem mobilo ierīču spēļu, kas ir paredzētas tieši bērnu kognitīvo spēju uzlabošanai neatkarīgi no vecuma. Viena no jaunākajām šāda veida spēlēm, ko ievērojuši eksperti, ir Toca Nature. Bērniem ir iespēja veidot savu mikropasauli, stādīt mežus, veidot ezerus un dīķus, celt kalnus, apdzīvot vidi ar dzīvniekiem, mijiedarboties ar jaunizveidoto pasauli gan makro, gan mikro līmenī, lasīt sēnes un ogas, barot dzīvniekus un pat nofotografēt aizraujošākos mirkļus!
  3. Kas tur ir iekšā? Zinātkāre izraisa interesi par noteiktām profesijām. Ir neskaitāmas mobilās lietotnes, kas spēlisko dabaszinātņu disciplīnas. Piemēram, varat sākt ar Tinybop lietotni The Human Body. Tā ir brīnišķīga lietotne, lai neuzbāzīgi apgūtu cilvēka ķermeni dažādos (atvainojiet!) šķērsgriezumos. Ir arī vecāku kontroles funkcija, taču mēs to neesam izmantojuši: mēs spēlējāmies un mācījāmies kopā.
  4. Ešera Rubiks. Nākamais cietais rieksts ir maza lietotne, kas palīdz attīstīt orientēšanos telpā un izārstēt plaši izplatīto nespējas lasīt karti slimību. Monument Valley ir pārsteidzoša spēle, kas ieinteresēs gan bērnus, gan pieaugušos. Spēlē ir eleganti apvienoti Sent-Ekziperī «Mazā prinča» visums, Persijas princis un paradoksāli viltīgi ešeriski āķīgie uzdevumi. Monument Valley ne tikai nomierina bērnu, bet arī dod mājienu, ka situācijas risinājums var būt paradoksāls, tāpēc bērnam nav jābaidās no nestandarta pieejas.
  5. Caur ērkšķiem uz zvaigznēm. Kad vakars klāt, bērni ievēro parasto dienaskārtību: nomazgājas, iztīra zobus, izdzer glāzi piena (trīsreiz!), tad apēd vēršaci (vienreiz) un atkal iztīra zobus. Ir laiks iet pie miera, izslēgt gaismu un noklausīties jaunu pasaciņu. Un te jums var palīdzēt zvaigžņotā debess — lietotne Sky Guide (vai tās versija bērniem Star Walk Kids). Interaktīva debesu karte, ko pavada nomierinoša ambientā mūzika, ir lielisks bērnu iemidzināšanas līdzeklis!

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli