Tiešsaistes mīlestība: konfidencialitāte attiecībās un personiskās telpas robežas

2018. gada 13. februārī
Kad uzplaukst attiecības, atsevišķa digitālā dzīve kļūst izplūdusi un tiek pārkāptas tiešsaistes robežas. Tas var apdraudēt mūsu personisko konfidencialitāti. Lai gan saskaņā ar Kaspersky Lab un Toluna pētījumu visā pasaulē lielum lielais vairums ļaužu apgalvo, ka attiecības viņiem ir daudz svarīgākas par personiskās dzīves neaizskaramību, nelaimīgas partnerattiecības var izraisīt bailes par konfidencialitāti un robežu pārkāpšana bieži vien var būt strīdu cēlonis.

Mūsu ikdienā ļoti daudz kas ir saistīts ar tiešsaistes darījumiem un digitālajām ierīcēm, tāpēc mainās konfidencialitātes un caurspīdīguma loma attiecībās. Mūsu pētījumā tika konstatēts, ka 80 % ļaužu uzskata — pāriem ir jābūt privātajai telpai gan tiešsaistē, gan bezsaistē, un 70 % ļaužu savas attiecības vērtē augstāk par savu privātumu. Puse partneru savstarpēji brīvi apmainās ar savu ierīču PIN un parolēm, un ceturtdaļai ļaužu ir pirksta nospiedums partneru ierīcēs.

Tomēr, kad mēs atklāti dalāmies piekļuvē savai digitālajai dzīvei, mēs parādām savus digitālos pēdu nospiedumus un atklājam gan labus, gan sliktus noslēpumus. Trešdaļa aptaujāto interneta lietotāju atzīst, ka izspiego partneri tiešsaistē, lai redzētu, ar ko viņi saskaras, un šis skaitlis pieaug gandrīz līdz pusei to vidū, kas savas attiecības raksturo kā nestabilas vai nav pārliecināti, ka tām ir nākotne. Turklāt nelaimīgi partneri biežāk uzskata, ka partneris apdraud viņu privātumu (piekrīt 31 %), salīdzinājumā ar personām, kas ir laimīgas attiecībās (piekrīt 15 %).

Nelaimīgi partneri vairāk vēlas paturēt pie sevis kādas savas darbības (76 % salīdzinājumā ar 54 % personu, kas ir laimīgas attiecībās). Galvenokārt tiek slēpts citām personām nosūtīto ziņu saturs, kā viņi tērē savu naudu, dažas personiskās datnes un apmeklētās tīmekļa vietnes. Ar tiešsaistes darbībām saistītās konfidencialitātes un slepenības problēmas var izraisīt arī partneru ķildas: trešdaļa (33 %) ir strīdējusies pēc tam, kad partneris ir apskatījis kaut ko, ko otrs nav vēlējies izpaust.

Uzņēmums Kaspersky Lab vienmēr ir dedzīgi aizsargājis konfidencialitāti. Lūk, daži mūsu padomi, kā jūs varat aizsargāt savu konfidencialitāti neatkarīgi no attiecību statusa.

  1. Sarunājieties savā starpā! Esiet godīgi, bet nospraudiet konfidencialitātes robežas, lai jūs abi zinātu, kā otrs jūtas visērtāk. Vai labprāt savstarpēji apmaināties ar pilnīgi visu? Lieliski! Tikai raugieties, lai jūs būtu pārrunājuši šo tematu, pirms sākat ritināt viens otra fotogrāfijas vai citas datnes.
  2. Slēpiet ienākošos zvanus vai ziņas, kam ir jāpaliek noslēpumā. Vai rīkojat gadadienas pārsteigumu otrajai pusītei un negribat, lai tas nāk gaismā? Konfidencialitātes aizsardzības funkcija lietotnē Kaspersky Internet Security for Android var paslēpt ziņas un zvanus, kurus nevēlaties, lai partneris redz, tāpēc gadadienas pārsteigums paliek pasargāts no ziņkārīgiem skatieniem!
  3. Neļaujiet interneta reklāmām jūs nodot. Varbūt tuvojas partnera dzimšanas diena un jūs negribat, lai viņš uzzina par jūsu dāvanas meklējumiem? Tāda risinājuma izmantošana, kas neļauj reklāmām atklāt, ko jūs meklējat, ir lielisks veids, kā paturēt dāvanu noslēpumā. Kaspersky Lab privātās pārlūkošanas funkcijas rīkojas tieši tā.
  4. Saglabājiet romantiku ar Valentīndienas plāniem, ko nevar izsekot. Datora vēstures dzēšana ir lielisks veids, kā nodrošināt, lai neviens neredzētu, kurām datnēm esat piekļuvis vai ko nesen esat skatījies tiešsaistē.
  5. Piešķiriet savām ierīcēm stipras paroles. Neatkarīgi no tā, vai gribat koplietot savas ierīces ar partneri vai aizsargāt informāciju, stipras paroles ir galvenais. Kaspersky paroļu pārvaldnieks atvieglo šo darbu, aizsargājot lietotāja konfidencialitāti un saglabājot datu drošību, lai jums galu galā nav jāuztraucas, kas lasa jūsu e-vēstules vai aplūko attēlus jūsu tālrunī.

Lai uzzinātu vairāk, kā Kaspersky Lab izstrādājumi var palīdzēt jums uzturēt labas partnerattiecības, apmeklējiet https://www.kaspersky.com/home-security.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli