Securing Smart Cities izdod olimpisko spēļu aizsardzības vadlīnijas

Bez olimpiskajām spēlēm nebūtu iespēju veicināt dažādu tehnoloģiju strauju attīstību. Šo elitāro spēļu dēļ ir piedzīvojušas izaugsmi daudzas tehnoloģiskās jomas, tostarp kiberdrošība, viedpilsētas, transporta viedsistēmas, lielo datu revolūcija, atkritumu pārstrāde, kā arī spēlētāju izsekošanas un uzraudzības sistēmas. Šīs spēles ir katalizators, kas liek zinātniekiem, inženieriem un citiem speciālistiem izstrādāt uzlabotus ražojumus, ko var parādīt miljoniem ļaužu un kas noved pie veselīga un produktīvāka dzīvesveida. Ar plašu kiberdrošības plānošanu tiek saglabāta olimpisko spēļu drošība, un ir ieviesta sistēma, kas nodrošina, ka tā atbilst pasaules izvietošanas prasībām. Vai olimpiskās spēles var tikt galā ar problēmām un turpināt tehnoloģisko attīstību?

Pētījums liecina, ka uz spēles ir likts daudz, sākot no izšķirīgi svarīgas infrastruktūras līdz veselības aprūpei vai vides jautājumiem. Tas viss ir pienācīgi jāpārvalda, lai sasniegtu gaišo nākotni. Skaitļi apstiprina bažas. 2008. gada olimpiskajās spēlēs Pekinā tika ziņots par aptuveni 190 miljoniem kiberuzbrukumu (12 miljonu dienā). 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā kibernoziedznieki veica vairāk nekā 200 miljonus neveiksmīgu uzbrukumu notikuma oficiālajai tīmekļa vietnei. 2014. gada olimpiskajās spēlēs Sočos tika ziņots par 322 miljoniem uzbrukumu, kam sekoja 570 miljonu 2016. gada olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.

Kādi ir visticamākie uzbrukumu virzieni gaidāmajās olimpiskajās spēlēs? Lūk, kā uzskata Securing Smart Cities eksperti.

  • Kiberuzbrukumi tiešsaistes pakalpojumiem, kas ir saistīti ar biļešu iegādi, rezervēšanu, sēdvietām, viesnīcām, transporta pakalpojumiem un pārtikas pasūtījumiem (uzlaušana vai pakalpojuma atteikums).
  • Kiberuzbrukumi autentifikācijas un autorizācijas sistēmām (piekļuves kontroles precizitāte uz vietas).
  • Uzbrukumi robottehnikai, to izslēdzot vai attālināti vadot.
  • Uzbrukumi kiberfiziskas darbības tehnoloģijām: apkure, ventilācija un gaisa kondicionēšana (HVAC), lifti, avārijas apgaismojums, luksofori, ūdens attīrīšanas iekārtas, notekūdeņu sūkņi, uzraudzības bezpilota lidaparāti un kameras.
  • Uzbrukumi spēļu darbiniekiem un dalībniekiem (pikšķerēšana, uzlaušana, attāla uzraudzība vai manipulācijas ar datiem, šantažēšana…).
  • Uzbrukumi valsts infrastruktūrai, ūdens attīrīšanai/sadalei, enerģijai/elektrībai, transportam/lidsabiedrībām, banku pakalpojumiem, e-pārvaldes pakalpojumiem.
  • Uzbrukumi un manipulēšana ar tiesnešu/tiesāšanas sistēmām, datiem un/vai vērtēšanas lēmumiem.
  • Uzbrukumi un manipulēšana ar sportistu uzraudzību (snieguma uzlabošanas zāles) vai uzraudzības sensoriem (kas tiek izmantoti, lai uzlabotu treniņu programmas un rezultātus).
  • Manipulēšana ar datu analīzes sistēmām un algoritmiem (kas palīdz prognozēt satiksmi, ļaužu biezību, laikapstākļus, ūdens/enerģijas/uzglabāšanas vajadzības…).
  • Olimpiskās spēles var ievērojami ietekmēt arī baumu izplatīšana sociālajos tīklos. Viltus profili var publicēt viltus ziņas, kas var izraisīt pūļa paniku vai līdzīgas nepatikšanas.

Kaspersky Lab vecākais drošības pētnieks Muhameds Amins Hasbini komentēja: «Katrās olimpiskajās spēlēs mēs parasti esam liecinieki pārsteidzošām un futūristiskām tehnoloģijām, kas virza sakarus, uzlabo lietotāju pieredzi un nodrošina katra pasākuma panākumus. Tā kā spēlēs tiek plaši izmantotas tehnoloģijas, tās piesaista daudz hakeru, kas cenšas atrast veidu, kā sabojāt sistēmas un izraisīt postījumus. Tas rada situāciju, kad kiberdrošības problēmas nav tikai drošības jautājums, bet arī sniedz iespēju parādīt pasaulei, ka mēs spējam sekmīgi apkarot apkārtējos apdraudējumus.»

 

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo. 

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli