Jauna un anonīma personāla atlases lietotne izsauc divējādu reakciju Latvijas tirgū


foto: Vīlands Associates
Anonīma personāla atlases lietotne MeetFrank, kas ir ļoti populāra Igaunijā un Somijā, ir sasniegusi arī Latviju. Jau vairāk nekā 4000 talantīgu darbinieku Latvijas tehnoloģiju izstrādes nozarē ir reģistrējušies šajā lietotnē, lai redzētu, kas vēlas viņus pieņemt darbā un cik daudz šie uzņēmumi ir gatavi maksāt.

MeetFrank mērķis ir palīdzēt darbiniekiem saprast, kāda ir viņu tirgus vērtība, un apzināt savas profesionālās iespējas drošā un anonīmā veidā. Lai piereģistrētos lietotnē un apskatītu piemērotas vakances vadošajos nozares uzņēmumos, ir nepieciešamas tikai 90 sekundes. Lietotnes izmantošanas rezultātā darba tirgus kļūst pārskatāmāks, un potenciālie darbinieki var noskaidrot savu iespējamo vērtību.

Mēs esam atraduši jaunas darba vietas vairāk nekā 10 000 darbiniekiem. Šiem cilvēkiem tagad ir labāki darba apstākļi, lielāka alga vai pat darbs ārzemēs,” norāda Kaarel Holm, MeetFrank izpilddirektors un līdzdibinātājs.

Savukārt Latvijas uzņēmumu reakcija ir divējāda. Lai gan vairums jaunuzņēmumu uzskata, ka šī ir lieliska iespēja piesaistīt vistalantīgākos kandidātus, un vairāk nekā 100 šādu uzņēmumu ir pievienojušies lietotāju pulkam, ir arī uzņēmumi, kas šādā atvērtā un anonīmā tirgū saskata draudus. Daži Latvijas tirgus dalībnieki baidās zaudēt savus darbiniekus, kas var atrast labāku piedāvājumu kaut kur citur.

Latvijā mēs noteikti saprotam, ka ir nepieciešams pārredzamāks darba tirgus. Mēs vēlamies dot šiem cilvēkiem iespēju brīvi meklēt motivējošas darba iespējas, neriskējot ar attiecībām ar esošajiem darba devējiem. Nevienam nebūtu jāsamierinās ar sliktiem darba nosacījumiem baiļu vai pieredzes trūkuma dēļ, meklējot ko labāku darba tirgū,” skaidro Holms.

MeetFrank ir arī lielākā Latvijas jaunuzņēmumu pasākuma TechChill oficiālais partneris. “Mēs ar nepacietību gaidām iespēju palīdzēt TechChill dalībniekiem apzināties savu potenciālu Latvijas tirgū,” min Holms.

Lai gan MeetFrank ir pieejams tikai no 2017. gada septembra, tas jau ir kļuvis par otru lielāko personāla meklēšanas platformu tehnoloģiju izstrādes nozarē Igaunijā. Lietotni izmanto vairāk nekā 40 000 lietotāju un 1000 uzņēmumu, kam nepieciešami jauni darbinieki. Tuvāko mēnešu laikā MeetFrank plāno piedāvāt savus pakalpojumus ne tikai Igaunijā, Somijā un Latvijā, bet arī 8-10 jaunās valstīs. Darba meklētājiem lietotne ir pieejama bez maksas.

MeetFrank lietotne darba meklētājiem: iOS / Android.

Darba devējiem: www.meetfrank.com

Vīlands Associates
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli