Spēle beigusies: vāja paroļu aizsardzība pakļauj tiešsaistes spēlmaņus kontu uzlaušanai

2018. gada 23. janvārī
Tiešsaistes spēles ir strauji kļuvušas par ļoti ienesīgu nozari — spēļu konti tagad pieder vairāk ļaužu nekā jebkad agrāk. Kaspersky Lab pētījums liecina, ka vairāk nekā puse (53 %) regulāri spēlē tiešsaistē, turklāt šis skaitlis palielinās līdz 64 % 25–34 gadus vecu personu vidū un līdz 67 % 16–24 gadus vecu personu vidū. Tās ir potenciāli ienesīgas arī kibernoziedzniekiem, jo uzlauztos spēļu kontus var pārdot melnajā tirgū. Par spīti apdraudējumiem, spēlmaņi bieži vien atstāj tiešsaistes kontus neaizsargātus pret uzlaušanas mēģinājumiem, tādējādi pakļaujot riskam savus vērtīgos sasniegumus, personas datus un varbūtējos ienākumus.

Pašlaik tiek lēsts, ka visā pasaulē spēļu auditorija, kur priekšgalā ir tiešsaistes platformas Steam, PlayStation Network un Xbox Live, ir sasniegusi 2,2 līdz 2,6 miljardus un joprojām turpina augt. Nesenie uzbrukumi platformām Xbox un PlayStation skaidri parādīja, ka tas padara nozari par nepārprotamu mērķi kibernoziedzniekiem, kas cenšas iejaukties tiešsaistes darbībās un piekļūt datiem, piemēram, parolēm un bankas karšu informācijai.

Tā kā tagad vairāk nekā puse ļaužu regulāri spēlē tiešsaistē, kibernoziedzniekiem ir milzīgs potenciālo upuru kopums, no kā izvēlēties. Turklāt daudziem spēlēšana aizņem lielāko daļu dzīves, jo lietotāji pievēršas spēlēm, kad viņiem ir garlaicīgi vai vientuļi, kā arī lai mijiedarbotos ar draugiem, tāpēc sekmīgi uzbrukumi var ārkārtīgi sarūgtināt cietušos. Spēļu konta uzlaušanas upuriem ne vien tiek nozagti dati, bet sagādātas arī emocionālas ciešanas, kad viņi uz laiku vai pavisam zaudē piekļuvi iemīļotajām spēlēm — daudzajām stundām, ko viņi, iespējams, veltījuši profila izveidei, un visai naudai, ko viņi var būt tajā ieguldījuši.

To ļaužu vidū, kas ir piedzīvojuši sekmīgu uzbrukumu vai uzbrukuma mēģinājumu kādam no saviem tiešsaistes kontiem, 16 % atzina, ka mērķis ir bijis spēļu konti, bet vīriešu vidū šis rādītājs sasniedza 21 %. Un, tā kā 55 % ļaužu nevar ātri atjaunot zaudētos spēļu konta datus, ievērojami pastiprinās ciešanas, kas pavada šādus uzbrukumus.

Un šie konti acīmredzami ir ārkārtīgi svarīgi to īpašniekiem. No laika pavadīšanai mājās paredzētas nodarbes spēlēšana ir kļuvusi par daudzu ļaužu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu — to apliecina fakts, ka gandrīz trešdaļa (27%) spēlēšanai tiešsaistē regulāri izmanto arī viedtālruni. Lai gan ierīces pēc būtības nav drošas, gandrīz ceturtdaļa (23 %) izmanto publisko Wi-Fi, lai pieteiktos spēļu kontos, un 56 % apgalvo, ka neveic nekādus papildu drošības pasākumus, kad izmanto publiskos tīklus, tādējādi radot nepārprotamus drošības riskus. Šīs briesmas vēl vairāk pastiprina fakts, ka tikai 5 % izvēlējās spēļu kontu par vienu no trim, kam ir vajadzīgas visstiprākās paroles.

Turklāt tagad daudzi tiešsaistes profili ir savstarpēji saistīti, tāpēc upuri var viegli zaudēt piekļuvi uzreiz vairākiem kontiem, piemēram, e-pasta un sociālo tīklu kontiem, kas viņiem ir svarīgi no visdažādākajiem viedokļiem. Tas var nodarīt emocionālu kaitējumu lietotājiem, kas spēlē vaļasbrīžos, bet profesionālus spēlmaņus tas var skart nopietnāk, jo viņi var zaudēt varbūtējus vērtīgus ienākumus.

Lai palīdzētu aizsargāt spēlmaņu tiešsaistes kontus, vairāki Kaspersky Lab izstrādājumi ietver paroļu pārvaldnieku, piemēram, Kaspersky Password Manager risinājumā Kaspersky Total Security, lai palīdzētu lietotājiem glabāt informāciju drošībā. Šī funkcija glabā visas lietotāja paroles drošā digitālajā seifā un nodrošina ērtu piekļuvi no PC, Mac un viedtālruņiem. Automātiskais paroļu ģenerators lietotāju vietā paveic grūto stipru un pret uzlaušanu noturīgu paroļu izveides darbu, bet lietotājiem ir jāiegaumē tikai viena galvenā parole, lai piekļūtu visiem saviem tiešsaistes kontiem, kas ir daudz vieglāk nekā atcerēties vairākas paroles.

Lai iegūtu papildu informāciju par lielākajiem kiberdraudiem, ar ko saskaras patērētāji, izlasiet visu pārskatu «2017. gada patērētāju drošības risku aptauja: nevis pieteikties, bet dzīvot tiešsaistē» šeit.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli