Zibensaizsardzība dzīvības un mājokļa pasargāšanai

Zibens ir neaprakstāma un unikāla dabas parādība, kas rodas elektriskā lauka izlādes laikā starp mākoņiem negaisa, sniegputeņa vai vulkāna izvirduma laikā. Zibens ir milzu elektriska dzirkstele, kas veidojas starp pretēji uzlādētajiem elektriskajiem laukiem.

Zibensaizsardzība ir nepieciešama, jo nepielūdzamie un biedējošie statistikas dati vēsta, ka Latvijas klimatiskajos apstākļos no zibens katru gadu cieš vidēji 50 ēkas Rīgas apkaimē, Ikšķilē, Ādažos, Mārupē, Jūrmalā. Zibens iznīcinātās elektronikas iekārtas skaitāmas tūkstošos, tāpēc nepieciešams uzticams un stabils partneris aizsardzībai.Iesperot cilvēkam, milzīgā trieciena rezultātā rodas apdegumi, kaulu lūzumi, nervu sistēmas bojājumi, sirds darbības apstāšanās.

Pēdējo divu gadu laikā zibens negadījumos apdrošināšanas uzņēmums BALTA ir atlīdzinājusi zaudējumus privātpersonām vairāk kā 200 000 eiro vērtībā, savukārt, ERGO ekspertu atskaites atspoguļo arī 3000 līdz 4000 eiro vērtas izmaksātās kompensācijas.

Zibens uzplaiksnījums - straujš, bet iznīcinošs

Tikai 0.2 sekundēs zibens var radīt neaptveramu postu. Strāvas stiprums zibens spēriena laikā sasniedz 100 000 ampēru, un tās ātrums sasniedz 30 000 km/h, savukārt temperatūra sasniedz 30 000 grādu pēc Celsija skalas, tāpēc zibens spēj izkausēt pat smiltis, pārvēršot tās stiklā. Iesperot kokā, zibens burtiski “uzvāra” tā sulu no iekšpuses, un katrs zibens metrs var spīdēt tik spoži kā miljons kopā iedegtusimts vatu spuldzīšu.

Tieši tāpēc jau 18.gs. tika izgudrota zibensaizsardzība, kuras mērķis ir aizsargāt ēku un tajā esošās dzīvās būtnes no tiešās zibens izlādes un ar to saistītā uguns riska. Sekundārais mērķis ir pasargāt ēkā izvietotās elektroierīces, izvietojot speciālas pārsprieguma aizsardzības sistēmas, kas pēc radītajiem zaudējumiem sastāda milzīgu naudas apjomu.

Zibensaizsardzības veidi

Ir divu veidu zibensaizsardzība:

  • Klasiskais jeb pasīvais veids nozīmē uz jumta uzstādītu metāla stiepļu sietu un uztvērējstieņus, kā arī gar fasādi izvietotus novadītājus, kas uztverto zibens lādiņu novada uz zemējuma kontūru. Zemējuma kontūrs tiek ierakts gruntī ap ēkas perimetru vai atsevišķi pie novadītāja punktiem, un zibens radītā elektrība pa uztvērējstieni tiek novadīta zemē un izklīdināta.
  • Aktīvā zibensaizsardzība nosaka to, ka ēkas augstākajā punktā uzstāda mastu ar uztvērējgalviņu, gar fasādi izvietojot novadītājus. Tie uztverto zibens lādiņu novada uz zemējuma kontūru. Šim aizsardzības veidam ir vairākas priekšrocības, kā, piemēram,plašs aizsardzības rādiuss uztvērēja galviņai, ātra un vienkārša montāža, mazs zemējumu skaits, kā arī augsta drošuma pakāpe un ilgs ekspluatācijas termiņš.

Kā saka uzņēmuma “Aure 1” vadītājs Uldis Štāls: “Izvēloties zibens aizsardzības risinājumus, nevar likt vienlīdzības zīmi starp kvalitāti un ekonomiju. Ekonomija ietekmēs materiālu kvalitāti, bet tā savukārt – galaprodukta drošības pakāpi. Galvenokārt klienti izvēlas mūsu vērtības – augstas prasības pret drošību, precizitāti. Mūs izvēlas arī klienti, kam svarīgi ir izdevīgākie ilgtermiņa risinājumi.”

SIA “Aure 1” ir labākā izvēle zibensaizsardzības jomā

Uzņēmums piedāvā individuālu un personīgu pieeju katram klientam, izmantojot vairākās desmitgadēs pārbaudītu ražotāju materiālus. Aizsardzība pret zibeni uzstādīta vairāk nekā 100 dažādos objektos! Uzņēmumā ir izstrādāts dzīvotspējīgs plāns, lai nodrošinātu ilgtermiņa garantiju un uzturētu nemainīgu un zinošu komandu ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi.

Zvanot 26409640 vai rakstot info@zibens.lv iespējams saņemt atbildes uz ikvienu sev interesējošu jautājumu par zibensaizsardzību, vienlaikus izjūtot uzņēmuma profesionalitāti un pieredzi.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana