Apbalvoti lauku ekonomikas dažādošanas un kopienu saliedētības veicinoši projekti


1 vieta
Iedvesmojošām iniciatīvām laukos piešķirta Latvijas partnerību balva "Dižprojekts 2019"

Latvijas lauku partnerību balvai "Dižprojekts" šogad tika izvirzīti 27 spilgti uzdrīkstēšanās, veiksmīgas attīstības un lokālpatriotisma stāsti, ar kuriem vietējo rīcības grupu teritorijās lepojas visvairāk. Latvijas Lauku forums (LLF) konkursu rīko jau devīto reizi ar mērķi, dižojoties iedvesmot citus uzņēmējus, pašvaldības un iniciatīvu grupas aktīvai rīcībai. Marta sākumā ES mājā tika paziņoti laureāti, kuru vidū ir projekti no Engures, Gulbenes un Kuldīgas novadiem.

Ik gadu ar Eiropas Savienības fondu (ELFLA un EJZF*) līdzfinansējumu un LEADER jeb sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieeju visā Latvijas lauku teritorijā tiek uzsākti un īstenoti vairāki simti daudzveidīgu iniciatīvu. Katrā no 34 darbības teritorijām vietējās rīcības grupas (VRG) identificē vajadzības, uz kurām balstoties izstrādā vietējās attīstības stratēģijas. Atbalstoši tām noteikti kritēriji projektu atlasei. Visu aktivitāšu mērķis ir spēcināt vietējo kopienu un teritorijas attīstību: sekmēt ekonomisko attīstību, radot jaunas darba vietas un veicinot apkaimē ražotu produktu apmaiņu, atbalstīt pilsoniskās sabiedrības aktivitātes un kultūras norises, sakārtot ļaužu brīvā laika pulcēšanās vietas, iedrošinot uzņēmēju, iedzīvotāju un pašvaldību sadarbību pie vienotas nākotnes vīzijas īstenošanas.


2 vieta


3 vieta

Titulu LEADER “Dižprojekts 2019” saņēma „Veikals pašu ražotiem produktiem jeb Satikšanās vieta “Skudras””, kuru Partnerības „Laukiem un jūrai” apkaimē Engures novadā īstenoja SIA Kuģenieki. Ragaciema zivju tirdziņa teritorijā ir uzstādīta mūsdienīga iepirkšanās, degustāciju un satikšanās vieta iedzīvotājiem, viesiem un tūristiem, kur saimniece Agnese ar savu darba sparu veicina latviskās tirgus tradīcijas un popularizē vietējo produkciju. Partnerības „Laukiem un jūrai” pārstāve Ieva Vītola-Deusa par projektu saka: “Satikšanās vietas „Skudras” stāsts iedvesmos ikvienu. Saimniece, īstenojot iniciatīvu, pierāda, ka Ragciemā, vietā ar izteiktu sezonalitāti, iespējams izveidot mīlētu un apmeklētu pulcēšanās vietu visas sezonas garumā, kas veiksmīgi realizē vietējo produkciju, vasarā piesaistot arī tūristus. Cilvēkus vietai piesaista arī saimniece Agnese, jo viņa tiešām dod enerģiju. Liels prieks par viņiem!”

Biedrība “Sateka” Gulbenes novadā lepojas ar konkursa “Dižprojekts 2019” otrās vietas ieguvēju: SIA “RWW”, kas īstenoja projektu „Iekārtu un instrumentu iegāde SIA "RWW" konkurētspējas paaugstināšanai un jauna pakalpojuma nodrošināšanai”. Alise un Arvis Rubeņi izveidojuši mūsdienīgu un interesantu kokapstrādes darbnīcu, kurā ne tikai paši realizē savas idejas, bet ļauj arī citiem iepazīties ar koku.

Lielāko popularitāti sociālo tīklu balsotāju vidū trešo vietu konkursā “Dižprojekts 2019” guva SIA “Kabiles muižas vīna darītava” par īstenoto projektu „Kabiles muižas kungu mājas pagraba pārbūve par vīna darītavu” biedrības “Darīsim paši!” teritorijā Kuldīgas novadā. Velvētajos Kabiles muižas pagrabos joprojām ir saglabājušies unikāli 18. gs. interjeri. Pateicoties LEADER projekta līdzfinansējumam, Kabiles muižas kungu mājas pagraba stāvs tika pārbūvēts un tajā radītas telpas Kabiles muižas vīna darītavai.

Laureāti tika noteikti, ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu LLF sociālajos tīklos, vietējo rīcības grupu vērtējumu un ekspertu viedokli. Ar visiem pozitīvajiem piemēriem, konkursam nominēto projektu aprakstiem un fotogrāfijām, var iepazīties LLF mājas lapā: http://llf.partneribas.lv/archives/7444

Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004. gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai tie kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. LLF darbojas vairāk nekā 80 biedru organizācijas. Vairāk par LLF: www.llf.partneribas.lv

* ELFLA – Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai

  EJZF - Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds

Latvijas Lauku forums
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums