">

Latvija izcīna 16.vietu Pasaules arāju sacensībās ASV


public. foto
66. Pasaules arāju sacensībās, kuras šogad norisinājās ASV Minesotas štatā, Latvijas arājs, Jānis Vaitkevics, izcīna 16.vietu, aiz sevis atstājot kaimiņvalstis – Igauniju un Lietuvu, un pat mājiniekus - ASV.

Biedrības “Latvijas arāju organizācija” valdes priekšsēdētājs Aigars Laurinovičs: “Tas ir ļoti labs rezultāts, ja ņemam vērā faktu, ka mēs sacensībās startējām ar īrētu tehniku, jo attāluma dēļ, nevarējām savu tehniku nogādāt ASV, salīdzinājumā ar mājiniekiem – ASV, kuriem bija pašiem sava tehnika un atbalsts. Tikai veinu vietu mums priekšā ir lielvalsts Kanāda, kurai arī bija savs tehniskais nodrošinājums.”

Sacensību laikā tiesneši vērtēja dažādas arāju prasmes un veiktā aruma rādītājus - saarumu, aruma sakļaušanos, sēklas gultnes veidošanu, ķīļu slejas saarumu, taisnumu un precizitāti, aruma dziļumu, laiku, kādā uzdevums veikts, augu atliekas, atarumu, lauku galu precizitāti.

Jānis Vaitkevics: “Tā kā tehniku nomājām, tad izaicinājumi bija vairāki. Viens no sākotnējiem izaicinājumiem bija apgūt un iemācīties sajust tehniku un agregātu, jāaprod kā strādā un kuras funkcijas tik labi neveic. Papildus apgrūtinājums tieši sacensību laikā bija īrētās tehnikas platie riteņi (46 cm), normāli tie ir 34 cm, kas ir aršanas platumā. Līdz ar to gan mājiniekiem, gan dalībvalstīm, kuras sacensībās piedalījās ar savu tehniku, bija krasas priekšrocības, jo arums jāveido tā, lai nepaliek riepu nospiedumi, šo nosacījumu vieglāk izpildīt ar mazāka platuma traktora riteņiem.”

Kā norāda Jānis Vaitkevics, tad lielākais izaicinājums pašās sacensībās bija tieši lauku galu apstrāde, lai tie būtu vienlaidus taisni, gan brīdī, kad arkls tiek ielaists zemē, gan brīdī, kad tas tiek izcelts, jo ikdienā veicot aršanas darbus par lauku galu aptrādi domā tikai tad, kad lauks jau ir aparts.

Iegūtā pieredze, noteikti noderēs, veicot augsnes sagatvošanas darbus, jo aršana ir augsnes sagatavošanas pamats, – gan sēklas gultnes sagatavošanai, gan slimību un nezāļu ierobežošanai.

 

Biedrība – Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija (LTRTA) - ir Latvijā vienīgā nacionāla līmeņa profesionālā organizācija, kura apvieno lauksaimniecības tehnikas ražotājus un tirgotājus. LTRTA iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem. LTRTA iestājas par ražošanas attīstību un lauku apdzīvotību.

Biedrība "Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums