Plānots atbalsts zvejas kuģu īpašniekiem un apkalpei mencu zvejas lieguma laikā

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi noteikumu projektu par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumā "Zvejas darbību pagaidu pārtraukšana", lai nodrošinātu valsts un ES atbalstu tiem zvejas kuģu īpašniekiem un apkalpes locekļiem, kuri uz laiku pārtrauc zveju saistībā ar nacionālā līmenī noteikto jūras bioloģisko resursu ārkārtas saglabāšanas pasākumu.

Mencu specializētās zvejas liegums no 2019. gada 1. jūnija līdz 31. augustam attiecas uz tiem Latvijas zvejas flotes kuģiem, kuri zvejo ar noteiktiem zvejas rīkiem konkrētos Baltijas jūras zvejas apakšrajonos. Tādēļ attiecīgo kuģu īpašniekiem un to apkalpes locekļiem uz noteiktu laiku iestāsies dīkstāve, kas radīs izdevumus un neļaus gūt ienākumus.

Uz atbalstu varēs pretendēt zvejas kuģa īpašnieks, kuram ir ZM izsniegts papildu pilnvarojums (īpaša atļauja) mencu zvejai Baltijas jūrā, kurš zvejoja mencu Baltijas jūrā no 2016. līdz 2018. gadam un kurš uz lieguma laiku pārtrauks visas zvejas darbības ar kuģi ar garumu vismaz 12 metri un aprīkotu ar noteiktiem zvejas rīkiem, ja ar šo kuģi vismaz 120 dienu ir notikusi zveja jūrā pēdējo divu kalendāra gadu laikā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas. Zvejas kuģa īpašniekam tiek noteikts pienākums nodrošināt kuģa atrašanos ostā zvejas pagaidu pārtraukšanas laikā un neiziešanu no tās, tādējādi garantējot mencas saglabāšanu un atjaunošanos.

Par katru zvejas lieguma perioda kalendāro mēnesi, kurā zvejas kuģa īpašnieks pārtrauks zveju, tiks piešķirts finansiāls atbalsts, lai kompensētu konkrētā kuģa dīkstāves izdevumus, kā arī neiegūtos ienākumus.

Pasākumā publisko finansējumu varēs saņemt arī apkalpes locekļi (zvejnieki), kuri strādā uz konkrētā zvejas kuģa, ar kuru tiks pārtraukta zveja un kuri vismaz 120 dienu ir strādājuši jūrā uz kuģa pēdējo divu kalendāra gadu laikā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas dienas. Lai pretendētu uz atbalstu, par zvejnieku noteiktu periodu valsts budžetā ir jābūt iemaksātām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Par katru zvejas lieguma perioda kalendāro mēnesi, kurā zvejnieks nestrādās, tiks piešķirts finansiāls atbalsts, lai kompensētu neiegūto darba algu.

Vairāk informācijas par noteikumu projektu varat gūt Ministru kabineta tīmekļa vietnē – noteikumu projekts “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā “Zvejas darbību pagaidu pārtraukšana””. Noteikumu projekts vēl jāapstiprina valdībai.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums