Apkures sezona sākas vēlāk, tomēr ēku siltummezgli jāpieslēdz savlaicīgi

Pateicoties ilgstoši siltajam laikam, šogad apkures sezona tiek sākta par vismaz 10 dienām vēlāk nekā pērn. Lai arī gaisa temperatūra joprojām ir salīdzinoši augsta, jārēķinās ar straujām temperatūras izmaiņām, kas pieprasa savlaicīgu ēku apkures sistēmu pieslēgšanu. Tāpēc ēku apsaimniekošanas uzņēmumus Latvijas Namsaimnieks jau ir sācis apkures pieslēgšanu savu klientu ēkās Rīgā un citās lielākās Latvijas pilsētās, darbinot siltummezglus gaidstāves režīmā. Vienlaikus iedzīvotājiem jāievēro, ka apkures sezonas uzsākšana daudzīvokļu mājās nenotiek automātiski un par to apsaimniekotājam jāziņo vairākumam dzīvokļu īpašnieku.

Brīdī, kad notiek straujākas laikapstākļu izmaiņas, pakāpeniska apkures sezonas uzsākšana, izmantojot siltummezglu gaidstāves režīmu ir ļoti būtiska gan no komforta, gan arī no energoefektivitātes viedokļa. Tas nepieciešams, lai pēc sausās vasaras neļautu ēku konstrukcijām pilnībā atdzist un uzņemt mitrumu. Uzsildīt pilnībā atdzisušu daudzstāvu ēku nozīmē papildus slodzi apkures sistēmai un paaugstinātas siltumenerģijas izmaksas pirmajos ziemas mēnešos. Tāpēc ieteicams ēkām pašlaik pieslēgt apkures sistēmas gaidstāves režīmā, negaidot vispārēju gaisa temperatūras kritumu. Tas ļauj ēku siltummezglu automātikai kompensēt temperatūras svārstības, nedaudz piesildot ēku naktī, bet atslēdzoties pa dienu, kamēr temperatūra vēl kritiski nepazeminās.

“Samērā maldīgs ir pieņēmums, ka pēc iespējas vēlāk uzsākta apkures sezona nodrošinās arī mazāku siltumenerģijas patēriņu un zemākus rēķinus. Bieži vien nogaidot līdz brīdim, kad gaisa temperatūra ir stabili noslīdējusi līdz +8 vai pat +5 grādiem, ēka ir atdzisusi pilnībā un sākusi akumulēt aukstumu. Tādos gadījumos ēkas uzsildīšanai būs nepieciešams gan ilgāks laiks, gan arī lielāks siltumenerģijas apjoms. Tāpēc ēku īpašniekiem ir ieteicams savlaicīgi sāk darbināt apkures sistēmas, lai pakāpeniski pārietu pastāvīgās apkures režīmā. Vienlaikus daudzīvokļu namu iedzīvotājiem ir jāatceras, ka apsaimniekotājs apkures sezonu var uzsākt tikai pēc iedzīvotāju pieprasījuma,” skaidro Mihails Čerņavskis, nekustamo īpašumu apsaimniekotāja Latvijas namsaimnieks valdes priekšsēdētājs.

Pēc apkures sistēmu pieslēgšanas ēku siltummezgli ļauj jebkurā brīdī ļauj uzsākt pastāvīgu apkures sezonu pēc pirmā ēkas iemītnieku pieprasījuma. Tāpēc daudzīvokļu namu iedzīvotāji ir aicināti savlaicīgi vērsties pie savas mājas apsaimniekotāja vai par apkures nodrošināšanu atbildīgās personas.

SIA Latvijas Namsaimnieks

Latvijas Namsaimnieks ir viens no Latvijā vadošajiem nekustamo īpašumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kas kopš 1996. gada nodrošina pilnu ciklu dzīvojamo un komercēku pārvaldībai un renovācijai. Latvijas Namsaimnieks apsaimnieko ēkas Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās ar vairāk nekā 364 000 kvadrātmetru lielu kopējo telpu platību. Uzņēmums ir daļa no starptautiskā nekustamā īpašuma apsaimniekotāja City Service grupas, kas darbojas Baltijas, Polijas, Spānijas un Krievijas tirgos.

 

Latvijas Namsaimnieks
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums