Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē izteiks priekšlikumus KLP uzlabošanai

Pirmdien, 16. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē. Eiropas Komisija (EK) šāgada 1. jūnijā nāca klajā ar regulu kopumu, kas būs pamats Kopējās lauksaimniecības politikai (KLP) pēc 2020. gada.

Ministru padomes galvenais jautājums, par ko ministri diskutēs, ir KLP pēc 2020. gada ieviešanas modelis – vai tas ir pietiekami vienkāršs un vai nodrošinās dalībvalstīm pietiekamu rīcības brīvību.

EK piedāvājums paredz nozīmīgas izmaiņas KLP plānošanā, nosakot dalībvalsts Stratēģisko plānu izstrādi un sasniedzamo rezultātu plānošanu. Ministru padomes diskusijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs izteiks priekšlikumus, kā EK ierosināto KLP ieviešanas modeli uzlabot, lai novērstu pārāk lielu administratīvo slogu Latvijai.

Ministru padomes sanāksmē Austrija iepazīstinās dalībvalstu ministrus ar savas prezidentūras ES Padomē darba programmu. Šāgada 1. jūlijā Austrija pārņēma ES Padomes prezidentūras darbu jau trešo reizi (iepriekš - 1998. un 2006. gadā). Austrijas prezidentūras moto ir “Eiropa, kas aizsargā”.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli