SIA "Baltic Agro" iegādājas lauksaimniecības pakalpojumu un dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumu Latvijā...

SIA "Baltic Agro" iegādājas lauksaimniecības pakalpojumu un dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumu Latvijā "Tukuma Straume" AS

Lauksaimniecības pakalpojumu uzņēmums SIA "Baltic Agro" ir noslēdzis darījumu par akciju kontrolpaketes iegādi lauksaimniecības pakalpojumu un dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumā AS "Tukuma Straume", kas atrodas Tukumā.

Uzņēmumā ir 85 darbinieki un tas nodarbojas ar lauksaimniecības pakalpojumiem, kā arī ar mājlopiem un mājdzīvniekiem paredzētās īpašās barības rūpniecisku ražošanu. Tā noliktavu kopējā ietilpība ir 45 000 tonnas, bet graudus uzglabāt var 100 000 tonnu apjomā. Graudu glabātavas atrodas Tukumā un Daugavpilī.

“Esam ļoti apmierināti ar darījumu, kas ir noslēgts ar uzņēmumu AS “Tukuma Straume” un kas papildinās mūsu pašreizējo darbību un pavērs jaunas iespējas tirdzniecībai ar Latvijas lauksaimniekiem. Šī iegāde palielina mūsu klātbūtni tirgū, padara to elastīgāku kā arī palielina barības ražošanas jaudas.

Pašlaik mums ir ap 100 mazumtirdzniecības vietu, kur tiek piedāvāta barība mājdzīvniekiem. Tās zināšanas un ražošanas jaudas, kuras tagad iegūstam Latvijā, šeit daudz ko mainīs,” saka “Danish Agro” grupas izpilddirektors Hennings Hārs (Henning Haahr).

Visbeidzot, iegāde dod iespēju īstenot vairākas sinerģijas grupas uzņēmumu starpā, jo AS “Tukuma Straume” atrodas teritorijā, līdzās “Danish Agro” grupā ietilpstošajam SIA “Vilomix Baltic”.

SIA “Baltic Agro” valdes loceklis Ainars Upmanis: “Darījuma rezultātā AS “Tukuma Straume” produkcijai būs iespējas nokļūt Skandināvijas un Ziemeļeiropas valstu tirgos, veicinot vietējās ražošanas kapacitātes būtisku pieaugumu, jauna darbaspēka piesaisti un ievērojamas investīcijas ražošanas paplašināšanā.

AS “Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks: “Stratēģiskā investora piesaiste ļaus ātrāk un efektīgāk sasniegt tos mērķus, ko savā darbībā izvirzījusi AS “Tukuma Straume”. Kā veiksmīgs lopbarības un mājdzīvnieku barības ražotājs esam nostiprinājuši pozīcijas vietējā tirgū un veikuši eksporta tirgus izpēti, saskatot tajā reālas iespējas un plašu potenciālu.”

 

Par SIA “Baltic Agro”: “Baltic Agro” ir uzņēmums, kas Latvijas tirgū strādā jau kopš 1994. gada, kļūstot par vienu no vadošajām kompānijām, kas piedāvā visplašāko produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu klāstu lauksaimniekiem, tai skaitā minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus, sēklu, lopbarības konservantus, kvalitatīvu lopbarību, modernas tehnoloģijas, kā arī profesionālas konsultācijas. Starptautiskā sadarbība ļauj izmantot uzkrāto pieredzi, piedāvā plašākas iespējas minerālmēslu, sēklu un graudu iepirkumu segmentā, nodrošinot konkurētspējīgus noteikumus mūsu klientiem Latvijā.

2016. gadā uzņēmuma apgrozījums sastādīja 140.000.000 Eur, nodokļos tika samaksāti 19.000.000 Eur, vidējais darbinieku skaits ir 135 cilvēki.

Par AS “Tukuma Straume”: Uzņēmums ir viens no vadošajiem suņu un kaķu barības ražotājiem Baltijā, kas izplata suņu barību ar zīmoliem “Dogo”, “Vau vau” un kaķu barību ar zīmoliem “Catto”, “Ņau ņau”, “Frederix” un citus. AS “Tukuma Straume” ir viens no vadošajiem lopbarības ražotājiem Latvijā ar struktūrvienībām Tukumā un Daugavpilī. Uzņēmuma investīcijas no 2000. gada sastāda 17 milj. Eur. Kopumā AS “Tukuma Straume” nodarbina 85 cilvēkus.

Ainars Upmanis
SIA “Baltic Agro” valdes loceklis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija