Kandavā norisinās Latvijas Lauku kopienu parlaments

No 15. - 18.jūnijam Kandavā norisinās 3.Lauku kopienu parlaments "Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde". Tas pulcē vairāk kā 200 Latvijas lauku kopienu, pašvaldību, augstskolu pārstāvjus, kā arī pētniekus, praktiķus un lauku attīstības entuziastus no vairāk kā 35 Latvijas novadiem, tostarp nacionālu un Eiropas mēroga lauku un pilsonisko tīklu pārstāvjus. Parlamenta dalībnieki kopā ar politikas veidotājiem un attīstības organizāciju pārstāvjiem diskutē par Nacionālajām rīcības politikām, kas ietekmē lauku attīstības perspektīvas.

Parlamenta atklāšanas ceremonijā 15. jūnijā dalībniekus sveica Raimonds Graube, Žanete Grende, Anitra Tooma, kā arī Kandavas novada domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis, kuri apliecināja savu atbalstu lauku attīstībai. Lauku kopienu parlamenta otrajā dienā, 16. jūnijā, dalībnieki izstrādā kopīgu rezolūciju – kopienu un politikas veidotāju apņemšanos konkrētām rīcībām nākamajiem 2 gadiem un ilgtermiņā. Lauku kopienu parlamentā sniegti ziņojumi no ministrijām un starpsektoriālām iestādēm, norit debates ar ekspertu un viedokļu līderu piedalīšanos. Darba grupās tiek diskutēts par Nacionālo rīcības plānu pēc 2020. gada, Lauku attīstības programmas ieviešanu, Reģionālās attīstības pamatnostādnēm, Pašvaldību un ministriju deleģējumiem, Pilsoniskās sabiedrības pamatnostādnēm un citām tēmām.

Noslēguma ceremonijā 17. jūnijā tiks prezentēti visu darba grupu rezultāti, kas apvienoti kopīgā rezolūcijā „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde”. Ceļa vārdus pieredzes apmaiņas braucieniem pa Kandavas apkārtni un Kurzemi teiks Latvijas Lauku foruma vadība un Kandavas novada domes priekšsēdētājs.

Darba programma

15. jūnijs, ceturtdiena

Lauku kopienu parlamenta atklāšana

16. jūnijs, piektdiena

10:00- 13:00 Ziņojumu un diskusiju sesija “LATVIJAS LAUKI ŠODIEN”

14.00- 15.30 Moderēta paneļasesija "VAI LATVIJAS LAUKI KĻŪS PAGĀTNE?"

16:00- 18:00 Paralēlais grupu darbs “LATVIJAS LAUKU NĀKOTNE”

18:00-… Kandavas vakars

17. jūnijs, sestdiena

10:00- 12:30 SESIJA "VISAI LATVIJAI JĀDZĪVO!" – Rezolūcijas prezentācija

12:30 - 14:00 Kopbilde Kandavas pakalnos

15:00 - …….. Pieredzes apmaiņa Kandavas apkārtnē

18.jūnijs, svētdiena

Pieredzes braucieni pa Kurzemi


 

Latvijas Lauku forums
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi